© Tirol Werbung
© Tirol Werbung
© Tirol Werbung
© Tirol Werbung
© Tirol Werbung
© Tirol Werbung
© Tirol Werbung
© Tirol Werbung
© Tirol Werbung
© Tirol Werbung

Bike Trail Tirol: Hochsteinhütte - Lienzer Dolomitenhütte - Lienz

Ranní náročný sjezd do údolí Drautal vás rozhodně probudí. Užijte si sjezdu až k jezeru Tristacher See, u kterého si určitě naplánujte pauzu a pokochejte se krásou horského jezera.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Hochsteinhütte

Cílový bod

Lienz

Délka

34,5 km

Časová náročnost

1 den (dny)

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

Nadmořská výška

2 000 m

Stoupání (vertikální metry): 1 050 m
Klesání (vertikální metry): 2 400 m

Ke stažení

Popis trasy

Z obce Walchsee (658m) jedeme po široké vedlejší cestě nejprve po rovině, později mírně nahoru k chatě Ottenalm. Jen krátce musíme kolo vytlačit k chatě Horaualm (1016m). Jednoduchý sjezd nás dovede opět do údolí. Kdo by se chtěl tomuto výšlapu a tlačení kola vyhnout, může jet rovnou od Walchsee do Niederbichl. Z obce Niederbichl (624m) jedeme po cyklotrase do obce Gasteig (746m) a dále Kirchdorf (641m) a Erpfendorf. Od chaty Hochsteinhütte jedeme nejprve po cestě z předchozího dne dolů až k odbočce k chatě Sternalm (1430m). Zde odbočíme doprava a dojedeme asi po ¼ hodině k chatě Sternalm (1505m). Po dobře upravené lesní cestě (č. 103) jedeme dolů směrem obec Leisach, až dojedeme k hlavní silnici. Po této jedeme 200 metrů směrem ven z údolí až k ukazateli „Leisach“. Zde odbočíme doprava směrem k naučné stezce „Naturlehrpfad Amlach“. Po cyklotrase Drausteg jedeme rovně až k Dolomitenwaldschenke. Zde odbočíme doleva a jedeme po asfaltové cestě do Amlach. Na konci obce vede trasa rovně až do obce Tristach (45 min od Sternalm). Dojedeme na hlavní silnici a pokračujeme 700 metrů ke sportovnímu hřišti. Zde odbočíme doprava a následně hned doleva k přírodní sáňkařské dráze. Cesta vede po přírodní sáňkařské dráze prudce k chatě Kreithof (1050m). Alternativně je možné jet po paralelně probíhající asfaltové cestě, která není tak prudká. Na konci přírodní sáňkařské dráhy u chaty Kreithof odbočíme doprava na cestu (auta zde platí mýtné), která vede k chatě Lienzer Dolomitenhütte (1616m, 2 ¾ h od Tristach). Po pauze jedeme po stejné cestě nazpět až do obce Tristach. Kdo se chce vykoupat v jezeře Tristacher See, musí jet kousek nazpět po asfaltové silnici a v nadmořské výšce 810 metrů odbočit doleva k jezeru (500 metrů vzdálené). Z obce Tristach jedeme po hlavní silnici směrem město Lienz. Dále jedeme po cyklotrase až do centra. Ještě jednou odbočíme doleva, přejedeme řeku Isel a po 400 metrech dojedeme k hlavnímu nádraží (1 h od Dolomitenhütte).

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Bike Trail Tirol: Hochsteinhütte - Lienzer Dolomitenhütte - Lienz (46.8215,12.700332)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!