Lienz

Lienz je kulturním, hospodářským a sociálním centrem Východního Tyrolska. Leží na úpatí Lienzských Dolomit, na soutoku řek Isel a Drau a má 11 900 obyvatel.

Hlavní město Východního Tyrolska přitahuje návštěvníky díky příjemnému podnebí a téměř středomořské atmosféře, kterou v letních měsících dotvářejí palmy na hlavním náměstí. K nejznámějším atrakcím Lienzu patří více než 750 let starý hrad Bruck, z něhož se otvírá krásný výhled na celé město. Vysokými zdmi obehnaný hrad v dávných dobách býval šlechtickým sídlem, dnes je domovem muzea a umělecké galerie. Jen pár kroků směrem na sever od nádraží se prostírá malebné historické centrum s impozantním zámkem Liebburg, klášterem Fransziskanerkloster a kostelem Antoniuskirchl. Kromě nich je zde celá řada kaváren, obchodů, butiků a prodejen s rukodělnými výrobky. Právě v historickém centru se v průběhu celého roku konají nejrůznější akce, včetně tradičních vánočních trhů nebo oblíbeného letního festivalu pouličního divadla Olala. Spodní stanice lanovek, které míří do dvou lyžařských oblastí ve svazích nad Lienzem, jsou přímo ve městě a dá se k nim pohodlně dojít pěšky.

oblíbené ubytování v Lienz


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

Příjezd Lienz
Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Ihr Ziel: Europlatz 1, Lienz, Österreich

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!