© Erwin Haiden
© Erwin Haiden
© Erwin Haiden
© Erwin Haiden

Bike Trail Tirol: Guffertspitze

Tato etapa s dvěma výšlapy a jedním sjezdem se postará o vzrušení i námahu. Zažijete krásný den, kdy se na svém kole nejen dostanete do „nejhezčího kouta Tyrolska“, ale můžete také při sjezdu okolo potoka Brandenberger Ache ochladit své unavené nohy v křišťálově čiré horské vodě.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Kaiserhaus

Cílový bod

Kaiserhaus

Pohoří

Délka

41,4 km

Časová náročnost

4 h 30 min

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

nadmořská výška

1 467 m 683 m

Stoupání (vertikální metry): 1 066 m
Klesání (vertikální metry): 1 066 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Ke stažení

Popis trasy

Od chaty Kaiserhaus jedeme po stejné silnici, po které jsme přijeli autem, nazpět  k odbočce do obce Steinberg am Rofan (km 2,3; 710 m n. m.). Nyní odbočíme mírně doprava a jedeme po asfaltové silnici až k hospodářství. Pokračujeme po lesní cestě do smíšeného lesa. Stále 100 až 200 m nad potokem Steinberger Ache jedeme západním směrem do obce Steinberg (km 11,9; 1.000 m n. m.), kde odbočíme doprava na hlavní silnici. Po této jedeme směrem Achenkirch, až uvidíme po pravé straně parkoviště Köglboden (km 17,3; 963 m n.m.). Zde začíná výjezd k chatě Gufferthütte. Cyklotrasa je výborně upravená a dobře označená logem Bike Trail Tirol (464, 465). Vyjedeme k chatě Gufferthütte (km 25,0; 1.465 m n. m.). Od chaty jedeme nejprve 300 metrů nazpět a následně odbočíme doleva směrem „Kaiserhaus, Erzherzog Johann Klause“. Po lesní cestě jedeme po cyklotrase 465 až k Brandenberger Ache (km 34,5; 780 m n. m.). Hned za mostem odbočíme doprava a jedeme podél potoka Brandenberger Ache jižním směrem k chatě Kaiserhaus. Po krátkém výšlapu (potok Brandenberger Ache zde protéká roklí Kaiserklamm) sjedeme dolů a odbočíme doleva k chatě Kaiserhaus.

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Brandenberg

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!