Steinberg am Rofan

Místní obyvatelé i hosté z různých zemí často označují Steinberg am Rofan jako „nejkrásnější konec světa". Jak už napovídá její jméno, tato malá obec s pouhými 300 obyvateli leží v horském údolí v pohoří Rofan nedaleko jezera Achensee.

Steinberg am Rofan je zasazen uprostřed nádherné krajiny s nedotčenou přírodou a mohutnými pohořími. V letních měsících ve zdejší oblasti mezi nejoblíbenější aktivity patří pěší turistika a jízda na horských kolech, v zimě do těchto míst často míří vyznavači skialpinismu. Obec Steinberg am Rofan je tak krásná, že dokonce získala status horolezecké vesnice. Tím se může pochlubit jen mála míst v Rakousku, a v tomto případě statut vyjadřuje ocenění vynikající infrastruktury pro poznávání okolních vysokohorských vrcholů. Steinberg am Rofan je ideálním výchozím bodem pro dlouhé procházky a túry do hor. Vesnicí také procházejí některé etapy Orlí stezky, dálkové turistické trasy, která prochází napříč celým Tyrolskem od východu na západ. Jedním z nejkrásnějších vrcholů Brandenberských Alp je Guffert, mohutná hora, ze které se otevírají okouzlující výhledy do okolí. Další místní zajímavostí, která určitě stojí za vidění, je soutěska, jíž protéká řeka Steinberger Ache. Na nedalekém hřebeni Schneidjoch si pak můžete prohlédnout jeskyni se starými rytinami.

Steinberg am Rofan je zasazen uprostřed nádherné krajiny s nedotčenou přírodou a mohutnými pohořími…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Steinberg am Rofan

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Steinberg am Rofan, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!