Na cyklostezce v Kaiserwinklu, © Tirol Werbung / Mallaun Josef
Na cyklostezce v Kaiserwinklu, © Tirol Werbung / Mallaun Josef

Bike Trail Tirol, etapa 10: Kufstein – Kössen

Z Kufsteinu na řece Inn tato středně obtížná etapa míří do malebné oblasti s několika jezery na úpatí masivu Kaisergebirge, kde po 33 kilometrech přijedete do obce Kössen. Cesta se vine napříč zvlněnými loukami plnými květin a hustými lesy v krajině obklopené mohutnými vrcholky pohoří Kaiser.

  • Hned na začátku etapy na vás čeká nevšední zážitek: plavba přívozem přes řeku Inn. Alternativním startovním místem pak může být nádraží v obci Kiefersfelden.
  • V místech na úpatí masivu Zahmer Kaiser pojedete po klidných vedlejších silnicích a přes odlehlé vesnice, který jsou po této oblasti rozesety.
  • Až minete osadu Durchholzen, čeká vás strmé stoupání 350 výškových metrů k chatě Gwirchtalm. Pak následuje úsek s příjemným sjezdem přes údolíčko Habersautal k jezeru Walchsee, které za dobrého počasí láká k osvěžujícímu vykoupání.
  • U jezera Walchsee se prostírá bažinatá louka se vzácnou faunou a flórou.
  • Od jezera Walchsee dorazíte do cíle etapy v Kössenu přibližně za hodinu.

Hned na začátku etapy na vás čeká nevšední zážitek: plavba přívozem přes řeku Inn…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Kufstein

Cílový bod

Kössen

Pohoří

Délka

33,8 km

Časová náročnost

3 h

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

Nadmořská výška

1 020 m 480 m

Stoupání (vertikální metry): 770 m
Klesání (vertikální metry): 660 m

Popis trasy

Vydejte se po cyklostezce po proudu podél řeky Inn a po dvou kilometrech odbočte doprava do vesnice Oberndorf-Ebbs. Projeďte vesnicí a držte se zelených ukazatelů s logem Bike Trail Tirol. Následuje úsek mezi pastvinami a přes lesy kolem obce Ebbs směrem k jezeru Walchsee. Kousek před vesnicí Durchholzen se napojíte na státní silnici. Pokračujte po ní asi 1,5 kilometru a pak sjeďte na cyklostezku č. 15 na Walchsee (asi 1,5 hodiny od startu). Těsně před jezerem Walchsee v osadě Oed odbočte doprava na Habersauertal (č. 323). Nyní přichází na řadu výšlap k chatě Gwirchtalm (350 výškových metrů). Odměnou za vynaloženou námahu vám bude příjemný sjezd do údolíčka Habersauertal. Dále pokračujte ke hlavní silnici ve Walchsee (asi 1,5 hodiny z Durchholzenu), dejte se po ní směrem na východ a po zhruba kilometru odbočte doleva na cyklostezku do Kössenu (č. 15). Pak už se jen držte cedulí na Kössen (asi hodinu jízdy od Walchsee).

Místa u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Bike Trail Tirol, etapa 10: Kufstein – Kössen (47.60484,12.196211)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!