Kufstein

Kufstein leží nedaleko hranice mezi Tyrolskem a Bavorskem v místech, která na západě lemují Brandenberské Alpy a na východě mohutné pohoří Kaiser, jež tvoří vstupní bránu do údolí Inntal.

Kufstein se svými 18 400 obyvateli je druhým největším sídlem v Tyrolsku. Přímo v srdci města se vysoko nad všemi budovami tyčí mohutný hrad, resp. pevnost. Je nejen symbolem Kufsteinu, ale také sídlem muzea a domovem největších varhan pod širým nebem na světě. Historie zdejší pevnosti se píše již déle než 800 let. Další památkou v historickém centru je Römerhofgasse, středověká pasáž lemovaná domy zdobenými překrásnými freskami. V dalších částech města uvidíte působivé ukázky secesní architektury a ve Wasserbastei na břehu řeky Inn zůstaly zachovány zbytky hradeb, které v minulosti vedly kolem celého Kufsteinu. Zdejší vyhledávaná umělecká scéna zve na celou řadu akcí, například každoročně v srpnu je na programu série open-air operet. Vyznavači pěší turistiky mají k dispozici rozsáhlou síť stezek v okolních horách a lyžaři mohou v zimních měsících vyrazit do známého resortu SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental, největšího propojeného střediska zimních sportů v Rakousku.

Kufstein se svými 18 400 obyvateli je druhým největším sídlem v Tyrolsku. Přímo v srdci města se vysoko nad…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Oblíbené ubytování v Kufstein


Hledat ubytování

Počet cestujících

Akce v Kufstein

Příjezd Kufstein

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Festung 2, Kufstein, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!