Bike Trail Tirol, etapa 09: Kaiserhaus – Kufstein, © Kufsteinerland
Bike Trail Tirol, etapa 09: Kaiserhaus – Kufstein, © Kufsteinerland

Bike Trail Tirol, etapa 09: Kaiserhaus – Kufstein

Devátá etapa začíná u 500 let staré chaty Kaiserhaus a následujících 32 kilometrů vede po době udržovaných lesních stezkách a několika asfaltových cestách. Ti, kdo rádi pozorují alpskou přírodu, tuto trasu střední obtížnosti označí za velkolepou.

  • Ještě předtím, než se vydáte na cestu, doporučujeme sejít (pěšky) dolů do úchvatné rokle Kaiserklamm, kde budete žasnout nad dravým proudem divoké řeky Brandenberger Ache, která zde vyhloubila úzkou skalní soutěsku.
  • V úvodním úseku musíte překonat několik dost prudkých stoupání, po kterých následují příjemné sjezdy zvlněnou krajinou a pak velmi krátký výšlap na cestě do scénického Kufsteinu.
  • Historická ozubnicová železnice Achenseebahn spojuje Maurach s údolím Inntal, odkud jezdí pravidelné meziměstské vlaky do Innsbrucku nebo Kufsteinu. Tento úsek si můžete zkrátit, když z Thiersee odbočíte na silnici a budete po ní pokračovat až na nádraží v Kufsteinu. Kufstein je skvělým místem na start, cíl nebo zastávku celodenní tour. Oblíbeným začátkem trasy je také Kiefersfelden.

Ještě předtím, než se vydáte na cestu, doporučujeme sejít (pěšky) dolů do úchvatné rokle…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Kaiserhaus in Aschau

Cílový bod

Kufstein

Pohoří

Délka

31,5 km

Časová náročnost

3 h 15 min

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

Nadmořská výška

1 030 m 480 m

Stoupání (vertikální metry): 540 m
Klesání (vertikální metry): 780 m

Popis trasy

Úvodní úsek etapy vede směrem na východ do mírného kopce kolem soutěsky Kaiserklamm po trase cyklostezky č. 326. Po zhruba sedmi kilometrech přijedete na velkou křižovatku, kde odbočíte doprava. Dále se držte ukazatelů č. 327 na Thiersee. Až přijedete ke hlavní silnici v Thiersee (asi 2,5 hodiny jízdy z Kaiserhausu), zahněte doprava a po 400 m zase doleva na dlážděnou stezku (‘Lechen’). Pak sledujte ukazatele na ’Gasthaus Wacht’, kde se nabízí zasloužená přestávka spojená s občerstvením. Až si odpočinete, pokračujte po polňačce dolů k dřevěnému mostu přes řeku Thierseer Ache, a pak kolem starého nádraží a přes hranici. Dále jeďte po hlavní silnici do obce Kiefersfelden a tam těsně předtím, než byste zajeli do centra, odbočte doprava u cedule na ‘Schaupenwirt’. Projeďte rezidenční oblastí, u sportovních hřišť zahněte doprava a krátce poté zase doleva na úzkou stezku a po mostě přes řeku Kieferbach. Za mostem zahněte doleva a po několika stovkám metrů přejeďte přes hlavní silnici. Pokračujte stejným směrem až dojedete k mostu přes řeku Inn. Podjeďte pod mostem a dorazíte do cíle u přívozu (asi 45 minut jízdy z Thiersee).


 

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Bike Trail Tirol, etapa 09: Kaiserhaus – Kufstein (47.53665,11.91298)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!