Na kole v údolí Tannheimer Tal, © Tannheimer Tal / Meurer Achim
Na kole v údolí Tannheimer Tal, © Tannheimer Tal / Meurer Achim

Bike Trail Tirol, etapa 03: Tannheim – Reutte

Tato velkolepá etapa vede přes západní část údolí Tannheimer Tal a dále k pohraničnímu regionu mezi Tyrolskem a Bavorskem v těsné blízkosti sedla Oberjoch. V těchto místech se dostanete až na hraniční oblast „zelené linie“ směrem na bavorský Vilstal a Pfronten.

  • Většina této středně obtížné cyklistické trasy – o délce 44 kilometrů a celkovém převýšení 500 metrů – vede po pohodlných asfaltových stezkách.
  • Celý den vás bude doprovázet horský potok Vils a nádherné scenérie, které se vám natrvalo zapíší do paměti, dotvoří Tannheim a Allgäuské Alpy.
  • Z vesnice Pfronten vede idylická cyklostezka podél břehů horského potoka Vils až do stejnojmenné vesnice a dále do městečka Reutte in Tirol.
  • Na celé trase nejsou žádné obtížné úseky a nečekají vás ani žádné výzvy. Dobře značená a snadná cyklostezka se po celou dobu vine v těsné blízkosti údolního dna.
  • Pokud máte chuť na bonus v podobě příjemné okružní tour, pokračujte z Reutte směrem do údolí Lechtal, Weissenbachu a pak zase zpět do Tannheimer Tal.

Většina této středně obtížné cyklistické trasy – o délce 44 kilometrů a celkovém…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Tannheim

Cílový bod

Reutte

Pohoří

Délka

44 km

Časová náročnost

4 h

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

Nadmořská výška

1 120 m 840 m

Stoupání (vertikální metry): 500 m
Klesání (vertikální metry): 590 m

Popis trasy

Od kostela v Tannheimu se vydejte směrem na sever a podjeďte pod hlavní silnicí. Pokračujte přes osadu Berg a dále přes pastviny, kde se držte zelených ukazatelů na Zöblen/Schattwald v západní části údolí Tannheimertal. Těsně před čističkou odpadních vod u nádrže Vilsstausee (asi 45 minut jízdy z Tannheimu) odbočte na stezku Höhenweg Schattwald/Kappl-Vilstal (č. 803) do Pfrontenu a pokračujte podle směrovek ke státní hranici. Bavorský úsek této etapy vás zavede do centra vesnice Pfronten (asi 1 hodinu a 15 minut jízdy z Vilsstausee). U policejní stanice odbočte doprava, přejeďte přes řeku Vils, zahněte doleva a pokračujte do Pfronten-Meilingen a pak Pfronten-Steinach. Těsně před hranicí opět přejedete přes řeku Vils a dále pokračujte podél jejího severního břehu až do města Vils (zhruba 30 minut jízdy z Pfrontenu). Ve městě přejeďte přes hlavní silnici před kostelem a pokračujte po značené cyklostezce (žluté cedule) do Musau. V Musau stezka zatáčí doprava, sledujte zelené cedule a dojeďte po nich do Lechaschau. U kostela v Lechaschau přejeďte přes řeku Lech do Reutte a hned poté zahněte doleva (Untergsteig). Jeďte do centra (asi 45 minut jízdy z Vils), přes pěší zónu, pak stále rovně po silnici a u odbočky na Ehrenbichl se držte vpravo. Po zhruba kilometru jízdy po silnici přijde odbočka doleva na Ehrenberger Klause. Oficiální konec této etapy je vzdálený už jen několik stovek metrů – najdete ho u rozcestí (asi 45 minut jízdy z Reutte), kde končí trasa z Weissenbachu a začíná ta další vedoucí do Ehrwaldu.

Místa u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Bike Trail Tirol, etapa 03: Tannheim – Reutte (47.499494,10.516238)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!