Reutte

Reutte je zasazené v širokém údolním dně v tyrolském regionu Ausserfern, nedaleko úpatí Allgäuských Alp. Má 6300 stálých obyvatel a charakterizuje ho zvláštní paradox - je jedním ze dvou tyrolských okresních měst, které oficiálně není městem.

 

Reutte leží na břehu divoké řeky Lech a v těsné blízkosti několika překrásných alpských jezer a tak není divu, že se většina oblíbených aktivit v této oblasti točí kolem vody. Jezera Heitwangersee a Plansee v nadmořské výšce kolem 1000 metrů přitahují jachtaře, windsurfaře, veslaře i rybáře. V letních měsících po hladině dokonce pendlují vyhlídkové lodě.

V samotném Reutte stojí řada krásných měšťanských domů se zdmi zdobenými propracovanými freskami, jejichž autorem je místní umělec Johann Jakob Zeiller. Jedním z těchto domů je Grünes Haus z 16. století, kde dnes sídlí muzeum místní historie. Obec je proslulá jako vyhlášené centrum kultury a umění. Mezi nejznámější události, které se zde konají, patří každoroční středověké slavnosti na zřícenině hradu Ehrenberg, podzimní série akcí, které jsou součástí „Reuttener Kulturherbst” a také „Integrationsfest” - festival rozmanitých kultur z celého světa. Tyto i další akce přitahují do regionu tisíce návštěvníků. V zimě pak mají hosté k dispozici blízký, sice nevelký, ale o to příjemnější ski areál Hahnenkamm – Höfen/ Reutte.

  Reutte leží na břehu divoké řeky Lech a v těsné blízkosti několika překrásných alpských…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Oblíbené ubytování v Reutte


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Reutte

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Untermarkt 34, Reutte, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!