© Tirol Werbung/Gleirscher
© Tirol Werbung/Gleirscher
© Tirol Werbung/Gleirscher
© Tirol Werbung/Gleirscher

Cyklistická houpačka - etapa 09: Tulfes - Mayrhofen

Spousta výškových metrů v obou směrech, sportovní sjezd a krásné horské jezero. Devátá etapa trasy Tirol Mountain Bike Safari nabízí vše, co nadšený cykloturista očekává. Krásna cyklostezka Via Bavarica Tyrolensis nás dovede k horskému jezeru Achensee, největšímu jezeru Tyrolska, kterého si můžeme na této a další etapě užívat jak z blízka, tak z výšky. To je to pravé pro ty, co se rádi „houpou“ na kole. Bez práce nejsou koláče a tak je třeba nejprve pár výškových metrů vyšlapat, ale to je zvládnutelné a námaha se rozhodně vyplatí.

Zážitky

  • Během této etapy je třeba zvládnout 1500 výškových metrů. Spousta krátkých výstupů z města Tulfes do údolí Inntal a jeden dlouhý výšlap z města Jenbach do města Pertisau dají pořádně zabrat.
  • Zato nás odmění 1500 výškových metrů krásných sjezdů
  • Nábřežní promenáda u jezera Achensee z města Maurach do města Pertisau je úžasným završením této etapy a naznačuje, jak krásné bude panorama na dalších etapách trasy Tirol Mountain Bike Safari s výhledy na největší jezero Tyrolska Achensee s jeho „fjordy“.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Tulfes

Cílový bod

Mayrhofen

Pohoří

Délka

56,4 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžké

nadmořská výška

2 280 m

Stoupání (vertikální metry): 1 950 m
Klesání (vertikální metry): 2 220 m

Kondice*

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Vyjedeme z města Tulfes východním směrem a pokračujeme po malé silnici údolím nad městem Weer. Zdoláme nejprve dlouhý výšlap a sjedeme následně poměrně prudce do údolí Inntal. Zde přejedeme na severní stranu údolí a pokračujeme po cyklotrase podél řeky Inn až do města Jenbach. Za podjezdem dálnice u lavečky s křížem začíná výstup k jezeru Achensee tzv. Via Bavarica Tyrolensis, daleko od velmi frekventované hlavní silnice Achensee Bundesstraße. Dojedeme nahoru do města Maurach a jedeme po rovině po krásné nábřežní cestě okolo jezera Achensee do města Pertisau.

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Tulfes

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!