© Tirol Werbung/Gleirscher
© Tirol Werbung/Gleirscher
© Tirol Werbung/Gleirscher
© Tirol Werbung/Gleirscher

Cyklistická houpačka - etapa 09: Tulfes - Mayrhofen

Spousta výškových metrů v obou směrech, sportovní sjezd a krásné horské jezero. Devátá etapa trasy Tirol Mountain Bike Safari nabízí vše, co nadšený cykloturista očekává. Krásna cyklostezka Via Bavarica Tyrolensis nás dovede k horskému jezeru Achensee, největšímu jezeru Tyrolska, kterého si můžeme na této a další etapě užívat jak z blízka, tak z výšky. To je to pravé pro ty, co se rádi „houpou“ na kole. Bez práce nejsou koláče a tak je třeba nejprve pár výškových metrů vyšlapat, ale to je zvládnutelné a námaha se rozhodně vyplatí.

Zážitky

  • Během této etapy je třeba zvládnout 1500 výškových metrů. Spousta krátkých výstupů z města Tulfes do údolí Inntal a jeden dlouhý výšlap z města Jenbach do města Pertisau dají pořádně zabrat.
  • Zato nás odmění 1500 výškových metrů krásných sjezdů
  • Nábřežní promenáda u jezera Achensee z města Maurach do města Pertisau je úžasným završením této etapy a naznačuje, jak krásné bude panorama na dalších etapách trasy Tirol Mountain Bike Safari s výhledy na největší jezero Tyrolska Achensee s jeho „fjordy“.

Zážitky Během této etapy je třeba zvládnout 1500 výškových metrů. Spousta krátkých…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Tulfes

Cílový bod

Mayrhofen

Pohoří

Délka

56,4 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžká

Nadmořská výška

2 280 m

Stoupání (vertikální metry): 1 950 m
Klesání (vertikální metry): 2 220 m

Kondice*

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Vyjedeme z města Tulfes východním směrem a pokračujeme po malé silnici údolím nad městem Weer. Zdoláme nejprve dlouhý výšlap a sjedeme následně poměrně prudce do údolí Inntal. Zde přejedeme na severní stranu údolí a pokračujeme po cyklotrase podél řeky Inn až do města Jenbach. Za podjezdem dálnice u lavečky s křížem začíná výstup k jezeru Achensee tzv. Via Bavarica Tyrolensis, daleko od velmi frekventované hlavní silnice Achensee Bundesstraße. Dojedeme nahoru do města Maurach a jedeme po rovině po krásné nábřežní cestě okolo jezera Achensee do města Pertisau.

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Cyklistická houpačka - etapa 09: Tulfes - Mayrhofen (47.257909979,11.533306065)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!