© Tirol Werbung/Oliver Soulas
© Tirol Werbung/Oliver Soulas
© Tirol Werbung/Peter Neusser
© Tirol Werbung/Peter Neusser

Cyklistická houpačka - etapa 07: Fulpmes - Steinach am Brenner

Díky vydatné pomoci dvou lanovek vás na této etapě plné sjezdů a stoupání v krajině kolem údolí Stubaital a Wipptal čeká jen 680 výškových metrů na zdolání vlastními silami.

Sedmou etapu charakterizují výrazná převýšení a velkolepé výhledy na pohoří kolem údolí Stubaital. Těšte se na nekonečné sjezdy (více než 2000 výškových metrů), proslulý poutní klášter Maria Waldrast a zánovní cyklostezku údolím Wipptal mezi městečky Matrei am Brenner a Steinach am Brenner. Trasa vede převážně po asfaltových cestách a silnicích, ale obsahuje také několik trailových pasáží. Sjezdy do údolí Stubaital a do Matrei s kulisou mohutných alpských štítů na obzoru nemají chybu.

Tipy a informace   

Detailní informace o této etapě včetně GPS souřadnic, alternativních variant, singletreků a tipů na zastávky s občerstvením nebo cyklistické služby na trase najdete níže v sekci ke stažení.

Sedmou etapu charakterizují výrazná převýšení a velkolepé výhledy na pohoří kolem…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Fulpmes

Cílový bod

Steinach am Brenner

Pohoří

Délka

37,5 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

Nadmořská výška

1 740 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 2 120 m
Stoupání (vertikální metry): 680 m
Klesání (vertikální metry): 2 085 m

Kondice*

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Úvodní část etapy vede po vedlejších silnicích směrem na jihozápad do Neustiftu. Krátce před vjezdem do města musíte překonat nepříjemných 100 výškových metrů, pak sjeďte do centra a pokračujte po cedulích k lanovce Elferbahn, která vás vyveze do nadmořské výšky 1800 metrů. Od horní stanice lanovky vede ostrá černá cyklostezka do údolí Stubaital. 

Ve Stubaitalu pokračujte po východní straně a vyjeďte z údolí mírně ven až do obce Mieders. Tam nasedněte na lanovku Serlesbahn. Od její horní stanice následuje krátký sjezd, pak stoupání asi 100 výškových metrů a konečně je na řadě dlouhý a prudký sjezd až do Matrei. Závěrečný úsek vede po zánovní cyklostezce do městečka Steinach a dále údolím Wipptal, daleko od rušné silnice Brenner Staatsstrasse.

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Cyklistická houpačka - etapa 07: Fulpmes - Steinach am Brenner (47.159632724,11.34665389)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!