© Tirol Werbung
© Tirol Werbung
© Tirol Werbung
© Tirol Werbung

Cyklistická houpačka - etapa 02: Pfunds - Landeck

Na druhé etapě Bikeschaukel Tirol se můžete těšit na nejvyšší bod celé cyklistické houpačky – sedlo Fisser Joch v závratné nadmořské výšce 2385 metrů.

Součástí této etapy jsou dvě poměrně náročná stoupání z údolí Inntal, nejprve k lanovce Schönjochbahn na prosluněné náhorní planině s trojicí městeček Serfaus-Fiss-Ladis a potom u obce Fliess k legendární Via Claudia Augusta. Nechybí ale ani sjezdy, celkem 2400 výškových metrů. Aktivní jezdci se mohou zastavit ve Fissu v místním bikeparku a projet si některý z různě obtížných tréninkových okruhů. 
Výhled ze sedla Fisser Joch na majestátní vrcholky pohoří Kaunergrat nemá chybu, stejně jako posezení a zasloužený odpočinek u chaty Schöngampalm ve výšce 1882 metrů. Na Via Claudia Augusta jsou tabule vysvětlující vznik a vývoj tohoto nejstaršího přechodu Alp. Až v těchto místech pojedete na plně odpruženém kvalitním kole, můžete si představovat, jak se zde šlapalo našim předkům na primitivních železných bicyklech. Za alespoň krátkou zastávku rozhodně stojí Bikepark Serfaus-Fiss-Ladis. U spodní stanice lanovky Waldbahn ve Fissu se dají vypůjčit speciální kola pro sjezd, chrániče a helmy.

Tipy a informace   

Detailní informace o této etapě včetně GPS souřadnic, alternativních variant, singletreků a tipů na zastávky s občerstvením nebo cyklistické služby na trase najdete níže v sekci ke stažení.

Součástí této etapy jsou dvě poměrně náročná stoupání z údolí Inntal, nejprve k lanovce…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Pfunds

Cílový bod

Landeck

Pohoří

Délka

56 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžká

Nadmořská výška

2 420 m 820 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 2 200 m
Stoupání (vertikální metry): 1 250 m
Klesání (vertikální metry): 2 400 m

Kondice*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Z Pfundsu do vesničky Tösens jedete po cyklotrase Inntalradweg, dále pak převážně po štěrkových a asfaltových cestách serpentinami nahoru na planinu s městečky Serfaus-Fiss-Ladis. Ve Fissu nastoupíte na lanovku Schönjochbahn a od její horní stanice poblíž sedla Fisser Joch (2385 m) vede dlouhý sjezd směrem na sever. Na výběr je štěrková cesta nebo trail Naggalunsteig s několika ostrými zatáčkami (obtížnost S2-S3). Obě varianty končí u chaty Schöngampalm, odkud trasa pokračuje po štěrkové stezce dolů až do Obladis. Také zde se nabízí alternativní trailový sjezd (S1). 

Trail z Obladis přes Ladis do města Prutz v údolí je o něco náročnější (S2), dá se však objet po štěrkové cestě přes Asterhöfe a pak po asfaltové silnici. Pokud nespěcháte a máte chuť na další sjezd, vyjeďte z Ladis lanovkou Sonnenbahn zpět do Fiss a pak lanovkou Schönjochbahn až na vrchol. Parádní trailový sešup Frommestrail vede okolo kříže Frommeskreuz a chaty Frommes Alp zpět do Obladis. Ve spodní části sjezdu je hodně kořenů a pasáže obtížnosti S3. V údolí Inntal trasa lemuje řeku Inn, přičemž třikrát přejíždí z jednoho břehu na druhý a pak pokračuje serpentinami do kopce do města Fliess. Odtamtud míří podél staré římské cesty Via Claudia Augusta a dále po úzkých serpentinách lesem dolů do cíle etapy v Landecku.

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Cyklistická houpačka - etapa 02: Pfunds - Landeck (46.967986042,10.543680568)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!