Landeck

Landeck situovaný na západě Tyrolska na křižovatce horního údolí Inntal, údolí Paznauntal a údolí Stanzer Tal, které spojuje Tyrolsko se sousední spolkovou zemí Vorarlbersko, je vyhlášeným kulturním centrem této oblasti.

Landeck se svými zhruba 7800 obyvateli je největším městem a zároveň správním centrem jednoho z nejnavštěvovanějších tyrolských regionů. Jeho nepřehlédnutelným symbolem je hrad Landeck, který se hrdě tyčí k obloze na vrcholu skalního výběžku nad městem. Tato pevnost ze 13. století je dnes domovem muzea místní historie a zároveň slouží jako místo konání rozmanitých koncertů, výstav a dalších kulturních akcí. Důležitou roli v Landecku hraje hudba, některé z celé řady místních dechovek si vysloužily mezinárodní renomé. Milovníci drsné a nedotčené přírody mohou navštívit soutěsku Zammer Lochputz u sousední obce Zams a projít se po dobrodružné stezce vybudované přímo v této fascinující rokli s mohutným vodopádem Kronburger Wasserfall. Vřele doporučujeme také prohlídku pevností Kronburg a Burg Schrofenstein. Cyklisty pak zaručeně nadchne projížďka po Innské cyklostezce. V zimě je Landeck ideální základnou pro dovolenou na lyžích a/nebo na snowboardu – oblíbené lyžařské středisko Venet i další ski areály zahrnuté do skipasu Ski-6 jsou totiž dobře dostupné autem.

Landeck se svými zhruba 7800 obyvateli je největším městem a zároveň správním centrem jednoho z…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Oblíbené ubytování v Landeck


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Landeck

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Schentensteig 1a, Landeck, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!