© Tirol Werbung/Oliver Soulas
© Tirol Werbung/Oliver Soulas
© Tirol Werbung/Oliver Soulas
© Tirol Werbung/Oliver Soulas

Cyklistická houpačka - etapa 14: Niederau/Wildschönau - Kirchberg

Tato etapa nabízí opravdový „houpačkový pocit“ - pomocí lanovek se lze "zhoupnout" bez velké námahy z jedné hory na druhou a z údolí do údolí: čtyři lanovky umožní 3.000 výškových metrů sjezdu. Nádherné výhledy z horních stanic lanovek do údolí Brixental, na pohoří Wilder Kaiser a na hlavní hřeben Alp Alpenhauptkamm dělají z této etapy trasy Tirol Mountain Bike Safari jednu z těch nejhezčích. I milovníci trailových sjezdů si přijdou na své - okolí Kirchbergu je centrem pro výlety na horských kolech v Kitzbühelských Alpách.

Zážitky

  • Pouze 800 výškových metrů musíme během této etapy vyjet sami. Za to si můžeme užít 3.470 výškových metrů sjezdu. Takže správně přezkoušejte brzdy před začátkem této etapy.
  • Nádherné výhledy z horních stanic lanovek do všech světových stran dlouho nezapomenete. Vrcholky Wilder Kaiser, Kitzbüheler Horn a, při dobrých povětrnostních podmínkách, dokonce Großglockner jsou jen malým výběrem toho, co uvidíte.
  • Na normální trase se vyplatí zajet si od horní stanice lanovky Hochbrixen k jezeru Filzalmsee a k němu patřící salaši. Trailová trasa zde nevede, bikeři mají ale na druhé straně údolí nádherně položené jezero Kreuzjöchlsee.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Niederau/Wildschönau

Cílový bod

Kirchberg

Pohoří

Délka

45,5 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

nadmořská výška

1 800 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 3 445 m
Stoupání (vertikální metry): 800 m
Klesání (vertikální metry): 3 445 m

Kondice*

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Z Niederau vyjedeme lanovkou Markbachjochbahn nahoru. Několika serpentinami zde vede cesta Grafenweg dolů do města Hopfgarten a směrem k lanovce Hohe Salve. Od střední stanice lanovky se dáme doprava a vyšlapeme 200 výškových metrů , než se dostaneme ke sjezdu do údolí Brixental. V údolí přejedeme silnici a jedeme na druhé straně údolí kousek nahoru do města Westendorf. V centru města Westendorf najdeme ukazatele k lanovce Alpenrosenbahn. Vyjedeme lanovkou nahoru a zde se trasy pro trailový a normální sjezd dělí.

Místa u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Dorfstraße 52, Wildschönau - Niederau

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!