Cyklistická houpačka - etapa 14, © Tirol Werbung/Oliver Soulas
Cyklistická houpačka - etapa 14, © Tirol Werbung/Oliver Soulas
Cyklistická houpačka - etapa 14, © Tirol Werbung/Oliver Soulas
Cyklistická houpačka - etapa 14, © Tirol Werbung/Oliver Soulas

Cyklistická houpačka - etapa 14: Niederau/Wildschönau - Kirchberg

Téměř padesátikilometrová čtrnáctá etapa je skutečná „houpačka“ – s pomocí čtyř lanovek se bez velké námahy doslova zhoupnete mezi jednotlivými horskými vrcholy a užijete si přes 3000 vertikálních metrů sjezdů.

Těšte se na nádherné výhledy od horních stanic čtyř lanovek do údolí Brixental, na pohoří Wilder Kaiser, Kitzbüheler Horn, alpský hřeben Alpenhauptkamm a za dobrého počasí dokonce Grossglockner. U Kirchbergu si na své přijdou milovníci trailových sjezdů. Nezapomeňte si před startem přezkoušet brzdy, protože na 3470 výškových metrech sjezdů je budete potřebovat víc než jindy.

Tipy a informace  

Detailní informace o této etapě včetně GPS souřadnic, alternativních variant, singletreků a tipů na zastávky s občerstvením nebo cyklistické služby na trase najdete níže v sekci ke stažení.

Těšte se na nádherné výhledy od horních stanic čtyř lanovek do údolí Brixental, na pohoří…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Niederau/Wildschönau

Cílový bod

Kirchberg

Pohoří

Délka

45,5 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Nadmořská výška

1 800 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 3 445 m
Stoupání (vertikální metry): 800 m
Klesání (vertikální metry): 3 445 m

Popis trasy

Z Niederau se nechte vyvézt lanovkou Markbachjochbahn, sjeďte po stezce Grafenweg s několika serpentinami do města Hopfgarten a k lanovce Hohe Salve. Od její prostřední stanice vyšlápněte asi 200 výškových metrů k začátku sjezdu do údolí Brixental. Tam přejeďte přes silnici a pokračujte po druhé straně údolí do kopce do Westendorfu. V centru města podle ukazatelů snadno najdete lanovku Alpenrosenbahn, u jejíž horní stanice se trasa rozděluje na trailovou a „turistickou“ variantu.

Trailoví jezdci zamíří kolem chaty Brechhornhaus k jezeru Kreuzjöchlsee. Po krátkém stoupání dojedete k nejvyššímu bodu této etapy a po štěrkové cestě pokračujete ke startu „Harlassanger Trailu“ (obtížnost S1), který vede dolů do Kirchbergu. Máte-li čas a chuť na zajížďku s dalšími traily, vyjeďte lanovkou Gaisberglift, u jejíž horní stanice je na výběr „Lisi Osl Trail“ (obtížnost S2) a „Gaisbergtail“ (obtížnost S2 s úseky S3).

Pokud vás traily nelákají, zamiřte od horní stanice lanovky Alpenrosenbahn směrem na sever k chatě Choralpe. Dále pokračujte po stezce mezi loukami a po štěrkové cestě do obce Brixen na lanovku Hochbrixen. Od horní stanice lanovky trasa vede kolem jezera Filzalmsee a po asfaltové cestě zpět dolů do údolí. Závěrečnou pasáž pak tvoří příjemná cyklostezka po rovince až do cíle Kirchbergu.

Místa u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Cyklistická houpačka - etapa 14: Niederau/Wildschönau - Kirchberg (47.449057577,12.088930102)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!