Kirchberg in Tirol

V německy mluvícím světě se nachází bezpočet měst a vesnic zvaných Kirchberg. Avšak Kirchberg in Tirol je nezaměnitelný a mezi všemi ostatními vyniká svou polohou ve zvlněných zelených kopcích údolí Brixental.

Kirchberg má setrvale rostoucí populaci přes 5000 obyvatel, což z něj činí jedno z větších sídel v Tyrolsku, kde jsou převážně spíše malé vesnice. Samotný Kirchberg in Tirol je obklopen několika právě takovými kouzelnými vesničkami zasazenými do malebné zvlněné krajiny. Ta ostře kontrastuje s mnoha jinými regiony Tyrolska, kde jsou typická mohutná pohoří.

Známé německé rčení praví „Auf dem Rücken der Pferde liegt das Glück der Erde“, což lze volně přeložit jako „Pozemské štěstí se dá objevit ze hřbetu koně“. Právě tímto přístupem se řídí lidé v Kirchbergu, kde se jezdci obou pohlaví nadšeně účastní oblíbených klusáckých dostihů Rennbahn Frangl. Ovšem slavnostní průvod na koních Antlassritt, který se tradičně koná vždy v den Slavnosti Těla a Krve Páně, je záležitostí vyhrazenou pouze pro muže. Jak tomu u takových zvyků často bývá, původ tohoto působivého koňského průvodu přes údolí Brixental je zahalen tajemstvím. Předpokládá se, že oslava kombinuje jak předkřesťanské, tak křesťanské tradice.

Kirchberg má setrvale rostoucí populaci přes 5000 obyvatel, což z něj činí jedno z větších sídel v Tyrolsku,…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Kirchberg in TirolVšechny aktivity+
© Albin Niederstrasser
© Kitzbüheler Alpen - Brixental
© Kurt Tropper

Oblíbené ubytování v Kirchberg in Tirol


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Kirchberg in Tirol

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Hauptstraße 8, Kirchberg in Tirol, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!