Die Kaunertaler Gletscherstraße


Alpská vysokohorská silnice Kaunertaler Gletscherstraße je skutečnou sportovní výzvou, ale také nezapomenutelným přírodním zážitkem. Při výjezdu na této obtížné cyklotrase je nutné překonat skoro 2.000 výškových metrů, než se dostaneme na úpatí 3.518 vysoké hory Hohe Weißseespitze.

Trail online erkunden


otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Prutz

Cílový bod

Prutz

Gebirgszug

délka

77 km

Časová náročnost

4 h 30 min

Merkmale

  • Okružní výlety
  • Bezbariérový
  • nabíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžké

nadmořská výška

2 750 m 860 m

Výškový rozdíl-výstup 2 260 m
výškové metry dolů 2 260 m

Kondition*

Technik*

Beste Jahreszeit*

Jan
Feb
Mrz
Apr
Květen
Jun

Jul
Aug
Sep
Okt
Nov
Dez

* Es handelt sich hier um Richtwerte und Empfehlungen. Bitte beachten Sie Ihre persönlichen Fähigkeiten und die aktuelle Wetterlage. Für die Richtigkeit der Angaben kann keine Haftung übernommen werden.

Ke stažení

popis trasy


Stoupání začíná přímo v obci Prutz (866 m) a je dlouhé úctyhodných 39 km s maximem 13 % a celkovým převýšením 1884 m. V obci Prutz začíná stoupání na prvních 20 kilometrech relativně pozvolna. U jezera Gepatschstausee v nadmořské výšce 1.800 metrů vede trasa několika zatáčkami s 10 % stoupáním. U přehradní stěny si můžeme užít pohledu na jezero a okolní ledovcový svět. Abychom se vyhnuli provozu, přejedeme přehradní hráz a pokračujeme na této straně jezera po silnici, která je zavřena pro provoz veřejné automobilové dopravy. Po 6,5 kilometrech se dostaneme opět k silnici s mýtným.

Zde začíná velmi náročný úsek. Na asi 10 kilometrech musíme vyjet posledních 1.000 výškových metrů. Mezi několika zatáčkami stoupáme až 13 procent. Za to nás odmění za každou zatáčkou dech beroucí výhled na okolní ledovcový svět.

Poznámka: velmi dobrý stav silnice láká k rychlému sjezdu. Až k jezeru Gepatschstausee bychom ale neměli podcenit ostré zatáčky.

Místo u trasy


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Prutz-Faggen

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování


nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat