Kaunertal

Obec Kaunertal leží na území stejnojmenného údolí a tvoří ji celkem dvanáct osad, z nichž některé mají dost nezvyklé názvy, např. Platz, Loch nebo Boden.

Pokud strávíte nějaký čas v údolí Kaunertal, pak dříve či později určitě narazíte na jméno Wiesejaggl. Jedná se o slavného pytláka, který se v 16. století odmítl smířit se zákazem lovu ve „svém“ pohoří Kaunertal, jenž vyhlásil císař Maxmilián. Legenda praví, že pytlák Wiesejaggl ve jménu nespokojených obyvatel údolí, kteří kvůli zákazu ztratili významnou část svých příjmů, proti císařské a božské autoritě vedl osobní válku.

O Wiesejagglově neochvějné odvaze a zázračných pytláckých schopnostech se traduje celá řada historek, jenž dotvářejí pověst tohoto muže coby „horského“ Robina Hooda bojujícího za práva chudých proti bohatým. Příběhy zároveň zdůrazňují vlastnosti, které jsou typické pro ty, kteří žijí v drsném alpském prostředí západního Tyrolska: zarputilé odhodlání, neokázalou upřímnost a statečnost navzdory nepříznivým okolnostem.

Údolí Kaunertal je obydlené již několik tisíciletí. První obyvatelé, kteří se zde usadili, byli Rétorománi. Pocházeli ze sousedního Švýcarska a Voralberska a Kaunertal objevili při hledání pastvin. Dnes tato oblast díky skvělým terénům a podmínkám pro lyžování i horské túry přitahuje mnoho turistů. Zvláštní kapitolou pak je strmá a klikatá silnice vedoucí až k ledovci Kaunertal, kterou si oblíbili motorkáři a cyklisté z celé Evropy.

Aktivity v Kaunertal


Všechny aktivity+
© Tirol Werbung/Esther Wilhelm
© Daniel Zangerl
© Kaunertal Tourismus
© Kaunertal Tourismus
© Vorauer

oblíbené ubytování v Kaunertal


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

Příjezd Kaunertal
Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Ihr Ziel: Feichten 134, Feichten Kaunertal, Österreich

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!