Die Kaunertaler Gletscherstraße

Alpská vysokohorská silnice Kaunertaler Gletscherstraße je skutečnou sportovní výzvou, ale také nezapomenutelným přírodním zážitkem. Při výjezdu na této obtížné cyklotrase je nutné překonat skoro 2.000 výškových metrů, než se dostaneme na úpatí 3.518 vysoké hory Hohe Weißseespitze.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Prutz

Cílový bod

Prutz

Pohoří

Délka

77 km

Časová náročnost

4 h 30 min

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžké

nadmořská výška

2 750 m 860 m

Stoupání (vertikální metry): 2 260 m
Klesání (vertikální metry): 2 260 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Ke stažení

Popis trasy

Stoupání začíná přímo v obci Prutz (866 m) a je dlouhé úctyhodných 39 km s maximem 13 % a celkovým převýšením 1884 m. V obci Prutz začíná stoupání na prvních 20 kilometrech relativně pozvolna. U jezera Gepatschstausee v nadmořské výšce 1.800 metrů vede trasa několika zatáčkami s 10 % stoupáním. U přehradní stěny si můžeme užít pohledu na jezero a okolní ledovcový svět. Abychom se vyhnuli provozu, přejedeme přehradní hráz a pokračujeme na této straně jezera po silnici, která je zavřena pro provoz veřejné automobilové dopravy. Po 6,5 kilometrech se dostaneme opět k silnici s mýtným.

Zde začíná velmi náročný úsek. Na asi 10 kilometrech musíme vyjet posledních 1.000 výškových metrů. Mezi několika zatáčkami stoupáme až 13 procent. Za to nás odmění za každou zatáčkou dech beroucí výhled na okolní ledovcový svět.

Poznámka: velmi dobrý stav silnice láká k rychlému sjezdu. Až k jezeru Gepatschstausee bychom ale neměli podcenit ostré zatáčky.

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Prutz-Faggen

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!