Alpská túra
Außermelang-Alm

Außermelang Alm je krásná alpská chata v tuxských Alpách nedaleko Wattenbergu. Každé léto tu zpracovávají až 100.000 litrů mléka na velmi kvalitní horský sýr. Může se to zdát hodně, ale poptávka po něm vysoce převyšuje nabídku. Přesto je pro místní sýraře důležitější kvalita než kvantita. Cesta nahoru k chatě začíná u Lager Walchen, vojenského výcvikového prostoru na konci údolí Wattental. Stojí za to zeptat se místních, zda právě neprobíhá v okolí vojenské cvičení. Nezapomeňte si v batohu nechat místo na sýry a další mléčné výrobky, které si nahoře koupíte.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

Bundesheerlager Walchen

Tourenziel

Außermelang-Alm

Cílový bod

Bundesheerlager Walchen

Gebirgszug

délka

7,6 km

Doba chůze

3 h 30 min

Charakteristiky

  • Bezbariérové pěší túry
  • Rundwanderung

Obtížnost

středně těžké (červené stezky)

nadmořská výška

1 866 m 1 397 m

Výškový rozdíl-výstup 470 m
výškové metry dolů 470 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Parkoviště

Großer Parkplatz kurz vor dem Lager Walchen

Ke stažení

popis trasy

Túra začíná na parkovišti před vstupem do vojenského výcvikového prostoru v Lager Walchen. Zaparkujte zde auto a vydejte se po cestě, která začíná hned vedle silnice. Stezka se stáčí vlevo na jihovýchod a dovede Vás až do údolí. Poté, co minete chatu Stieralm, vejděte do lesa. Po jednom kilometru zatočte vlevo a pokračujte dál po stezce až k Außermelang Alm. Zpět jděte stejnou trasou.

Pozor! Chata Außermelang – Niederleger (jedna z několika chat, které tvoří Außermelang Alm) leží ve vojenském výcvikovém prostoru. Turistické trasy jsou během vojenských cvičení uzavřeny (nebezpečí úrazu). Informace o tom, kdy probíhají vojenská cvičení, najdete zde (německy).

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Wallpachgasse 5, Hall in Tirol

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Anzahl Reisende

Turistika v regionu

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat