Běžkařský okruh Wildmoos

Běžkařská trať je uzavřena

Běžkařský okruh Wildmoos patří mezi vůbec nejkrásnější trasy v Olympijském regionu Seefeld. Okruh o celkové délce 17 kilometrů tvoří několik běžkařských tratí, které vedou překrásnou alpskou krajinou kolem tří horských jezer a napříč hustými borovicovými lesy. Je však třeba párkrát přejet přes silnici. K zastávce na odpočinek a doplnění sil láká několik horských chat podél tratě. Třešinkou na dortu je závěrečný úsek celé trasy – dlouhý sjezd do Seefeldu, který v roce 2019 hostil Mistrovství světa FIS v klasickém lyžování.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

kostel Seekirchl v Seefeldu

Cílový bod

kostel Seekirchl v Seefeldu

Délka

17,3 km

výškový rozdíl

324 m

Status

Běžkařská trať je uzavřena

Přehled běžkařských tras

Obtížnost

těžká

Nadmořská výška

1 332 m1 170 m

Styly

Ke stažení

Hromadná doprava

  • Dostupné hromadnou dopravou

Popis trasy

Trať začíná na předměstí Seefeldu u kostela Seekirchl, kde kromě parkoviště najdete také toalety a sprchy. Vydejte se po trati B1 směrem k „WM-Arena". Pak zamiřte do kopce k chatě Seewaldalm a dále do obce Mösern. Poté odbočte na trať B10 k „Möserer See". V těchto místech si můžete prohlédnout nádherné jezero Möserer a pokračovat dál, nebo se posadit na břehu v restauraci Möserer Seestubn a dát si něco k jídlu a pití. Trať B10 pak míří k Lottensee - malému jezírku, které se v závislosti na úrovni podzemní vody pravidelně objevuje a zase mizí – a k chatě Lottenseehütte. Od Lottensee jeďte po trase C11 přes náhorní plošinu Wildmoosplateau do kopce až k chatě Wildmoosalm. Tam se vydejte po trase A3, která vás provede lesem a nakonec po C2 a C1 závěrečným dlouhým sjezdem zpět do Seefeldu až k výchozímu bodu u kostela Seekirchl.

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Běžkařský okruh Wildmoos (47.32666,11.18082)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!