„Weisser Riese“

Lezecká oblast Nösslach v údolí Ötztal leží na úpatí majestátního vápencového masivu. Na skalní stěně nad vesnicí Nösslach je na výběr celkem 58 rozmanitých lezeckých cest, mezi kterými si vyberou jak začátečníci, tak zkušení horolezci. Stěna vzdálená pouhých 10 minut chůze od parkoviště je situována směrem na západ a jihozápad a nabízí tak ideální podmínky pro lezení od jara do podzimu. Cesta „Weisser Riese", kterou poprvé zdolal v roce 1985 Christoph Rimml, je typickou ukázkou zdejších tras. Vápencová skála zasazená uprostřed lesů nabízí směs velkých a malých chytů, pukliny a zajímavé traverzy.

Topografie

Topografie lezecké oblasti v Nösslachu

Lezecká oblast

stupně obtížnosti

Počet cest

Stupeň 5

11

Stupeň 6

33

Stupeň 7

13

Stupeň 8

1

Celkový počet cest 58

Materiál

Gneisglimmerschiefer, Granitgneis

Orientace

Jih, Západ

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Kletterroute „Weißer Riese“

Délka cesty

20 m

Klasifikace (stupeň obtížnosti)

6b

Číslo cesty na mapě

15

Objevitel

Christoph Rimml (1985)

Parkování

Jeďte údolím Ötztal od vesnice Oetz přes Umhausen do Längenfeldu. Až minete rokli Mauracher Schlucht a přejedete most, odbočte doleva za památník – právě tam je k dispozici parkoviště.

Nástup

Z parkoviště se vydejte po stezce vedoucí ven z údolí. Po zhruba 200 metrech dojdete k rozcestí, zahněte doprava směrem na Umhausen/Wiesle. O kousek dál odbočuje doprava úzká cestička, po které asi za 10 minut dojdete přímo ke skalní stěně.

Ke stažení

Popis trasy

Cesta „Weisser Riese" je ve stejnojmenném sektoru lezecké oblasti. Poznáte ji na první pohled podle výrazné bílé skály, ostatní trasy v těchto místech totiž vedou po šedivých skalách. Můžete se těšit na rozmanité lezení, při kterém budete potřebovat technické dovednosti i sílu - především pořádně silné prsty na úzkých římsách. Cesta je hodnocena stupněm obtížností 6b a příliš se tedy nehodí pro začátečníky.

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Längenfeld, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!