„Another Play in Paradise“

Okolí horské chaty Dolomitenhütte v Lienzských Dolomitech je skutečným rájem pro všechny zdatné horolezce. Na výběr zde máte neskutečných 116 lezeckých tras, které čekají na bližší prozkoumání. Jejich obtížnost podle rakouské stupnice se pohybuje od 5 do 8 a přístupné jsou zpravidla od dubna do října, nicméně kvůli značné nadmořské výšce (kolem 1600 metrů) se na některých místech až do pozdního jara drží sníh. „Another Play in Paradise" je náročný výstup na kompaktní šedé skále. Závěrečný úsek v horní části vede po vápenci, který je typickou horninou pro vysokohorský terén.

Markus Schwaiger

„Fantastická trasa na kolmé skále, která je - postupně jak se blížíte k vrcholu - stále exponovanější. Při stabilním a konzistentním lezení nebudete nikdy mít dost a stále budete chtít víc."

Markus Schwaiger, rakouský Alpský klub

Topografie

Mapa lezeckých tras v okolí chaty Dolomitenhuette

Lezecká oblast

stupně obtížnosti

Počet cest

Stupeň 5

6

Stupeň 6

51

Stupeň 7

51

Stupeň 8

8

Celkový počet cest 116

Materiál

Kalk

Orientace

Sever, Jih, Západ

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Kletterroute „Another Play in Paradise“

Délka cesty

35 m

Klasifikace (stupeň obtížnosti)

7c

Číslo cesty na mapě

18

Objevitel

Gerry Unterassinger (1990)

Parkování

Z Lienzu jeďte po vedlejší silnici směrem na Lavant a po několika stovkách metrů za posledními domy odbočte doprava nahoru po silnici směrem na Kreithof/Dolomitenhütte. Po zhruba třech kilometrech projedete kolem mýtné budky a pak pokračujte stále dál až k parkovišti u chaty Dolomitehütte.

Nástup

Vydejte se zpět po příjezdové silnici, projděte kolem závory a pokračujte podél zatáčky až k místu, kde směrem doprava odbočuje cestička vedoucí až pod stěnu sektoru nazvaného „Paradies".

Ke stažení

Popis trasy

Lezecká cesta „Another Play in Paradise" je v sektoru známém jako „Paradies". Můžete se těšit na konzistentní lezení po skalní stěně, která je postupně stále exponovanější, jak se blížíte k vrcholu. Po náročné spodní části přijde na řadu snadnější úsek, kde si můžete odpočinout. V horní části čeká několik obtížných míst, ale cesta je velmi dobře zajištěna a mezery mezi vyvrtanými skobami jsou poměrně malé.

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Lavant, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!