7. etapa trasy: Fulpmes - Steinach am Brenner


Velké výškové převýšení a a velkolepé výhledy na vysokoalpská pohoří v okolí údolí Stubaital charakterizují tuto etapu trasy Tirol Mountain Bike Safari. Dvě lanovky nám pomohou překonat výškové metry a zcela nová cyklostezka z města Matrei do Steinach am Brenner nás povede údolím Wipptal. Při sjezdu do města Matrei si rozhodně naplánujte návštěvu známeho kostela Maria Waldrast

Zážitky

  •  „Jen“ 560 výškových metrů je nutno zvládnout vlastními silami na této etapě trasy Tirol Mountain Bike Safari. Převážně na pevných cestách a silnicích; najdeme tu ale i několik trailových pasáží.
  • 1.900 výškových metrů sjezdu je náročných a je nutno mít své kolo na prudkých sjezdech pod kontrolou
  • Sjezdy do údolí Stubaital a později do města Matrei s kulisou tyrolských Alp okolo nám nabízejí ten nejlepší „Tirol Mountain Bike Safari-Feeling“.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Fulpmes

Cílový bod

Steinach am Brenner

Gebirgszug

délka

37,5 km

Merkmale

  • Okružní výlety
  • Bezbariérový
  • E-Bike-Ladestation(en)

Obtížnost

střední

nadmořská výška

1 740 m

Höhenmeter bergauf inkl. Bergbahn: 2 120 m
Výškový rozdíl-výstup 680 m
výškové metry dolů 2 085 m

Kondition*

bikefitness

Ke stažení

popis trasy


Průběh etapy

Z města Fulpmes jedeme po vedlejších silnicích jihozápadním směrem do města Neustift. Krátce před městem Neustift musíme vyšlapat asi 100 výškových metrů a potom sjedeme serpentinami do středu města. Dojedeme k lanovce Elferbahnen a vyjedeme lanovkou do výšky 1.800 mn.m. Od vrchní stanice lanovky jedeme po černé cyklotrase pro horská kola dolů do údolí Stubaital. V údolí zůstaneme na jižní straně a jedeme mírně dolů ven z údolí do obce Mieders. Z města Mieders nás vyveze lanovka nahoru. Nahoře nás čeká po krátkém sjezdu asi 100 výškových metrů výšlapu než začneme sjíždět prudce dolů do města Matrei. Odtud jedeme po nové cyklostezce do města Steinach a dále údolím Wipptal daleko od rušné silnice Brenner Staatsstraße.

Místo u trasy


Příjezd

vaše cílová adresa: Fulpmes

powered by ÖBB-Personenverkehr AG

Hledat ubytování


Rozšířené vyhledávání

Kontakt


Tirol Info
Maria-Theresien-Straße 55
6020 Innsbruck
t   +43.512.7272-0
e   info@tirol.at

nahoru
Live Chat
Live Chat