Smrkový hrad v Zell am Ziller, © Zillertal Arena
Smrkový hrad v Zell am Ziller, © Zillertal Arena

Smrkový hrad a smrkové jezírko

Zell am Ziller

Rosenalm vysoko nad obcí Zell am Ziller je domovem úžasného stromového hradu, který se může stát důstojným sídlem jakéhokoli krále či královny. „Fichtenschloss“ neboli Smrkový hrad je vyrobený kompletně ze dřeva a má čtyři věže, z nichž se otevírají výhledy na kouzelnou okolní scenérii. Nejnovější atrakcí na Rosenalmu je smrkové jezírko hned vedle hradu.

Toto magické místo spolehlivě inspiruje všechny – nejen ty školou povinné – návštěvníky ke spoustě nápadů na hry a aktivní zábavu. Čtveřice věží, které se tyčí téměř až k nebi, spojují můstky, k lezení lákají lanové překážky a v horkých letních dnech potěší rozmanité vodní atrakce. Smrkový hrad je srdcem obřího zážitkového parku na ploše celkem 5000 metrů čtverečních na Rosenalmu vysoko nad Zell am Ziller. Ke hradu se vztahuje příběh o pracovitých smrkových trpaslících, kteří ho postavili jako sídlo pro prince a princeznu. Výsledkem jejich práce je ohromující prostor na hraní vyrobený pouze ze smrkového dřeva. Součástí důmyslné konstrukce hradu, který by klidně mohl být osmým divem světa, jsou skluzavky, věž s jeřábem, horolezecké věže a 18 metrů vysoká rozhledna. Hradní pevnost doplněná o chatrč smrkových trpaslíků nabízí nekonečnou zábavu a ideální zázemí pro nejrůznější dobrodružné hry.

Koho hrad omrzí, ten se může vykoupat v jezeře Fichtensee s několika moly, plovoucím ostrovem, odpočinkovými zónami, půjčovnou lodiček a mělkou vodní plochou pro nejmenší caparty. K jezeru se dá dojít po stezce vhodné i pro kočárky, která vede od horní stanice lanovky Rosenalmbahn a kolem Smrkového hradu s jezírkem. V letních měsících je na tomto úžasném horském hřišti k dispozici speciální, ve stylu trpaslíků vybudovaný prostor na grilování, kde si můžete každý den od 11 do 14 připravit vlastní jídlo. Z údolí je Smrkový hrad rychle a snadno dostupný lanovkou Rosenalmbahn.

Toto magické místo spolehlivě inspiruje všechny – nejen ty školou povinné –…

Přečtěte si vícezobrazit méně
Jezero u Smrkového hradu v Zell am Ziller, © Zillertal Arena
otevřít interaktivní mapku
Otvírací doba
LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

Dostupné lanovkou Rosenalmbahn.

Otvírací doba
Informace o cenách

Jednotlivé i rodinné vstupné

K informacím o cenách
Návštěvnické karty

Vorteilskarten

Charakteristika
  • Vhodné pro rodiny
  • Bezbariérový
  • Vhodné i pro deštivé počasí
Parkování

Bezplatné parkoviště u spodní stanice lanovky Rosenalmbahn.Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Zeller Landesstraße, Zell am Ziller, Zillertal Arena, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

další výletní cíle v regionu

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!