© Tiroler Zugspitz Arena/U. Wiesmeier
© Tiroler Zugspitz Arena/U. Wiesmeier

Zimní putování po Tyrolsku


Tajemné zasněžené lesy, svěží a mrazivý horský vzduch, nádherné výhledy na okolní pohoří – kouzelnou zimní alpskou krajinu si nejlépe užijete při pěších túrách.

Oslnivé sluneční paprsky prosvítají skrz husté smrkové a borovicové větve. Silná vrstva čerstvého prašanu tlumí každý hluk. Jediné, co slyšíte, je křupání sněhu pod vašima nohama. Majestátní vrcholky tyrolských horských štítů lemují obzor, kam až oko dohlédne – jsou ledově chladné, avšak zároveň hřejí u srdce. Procházce či túře za chladného a jasného zimního dne se nic nevyrovná. V nedotčené krajině daleko od přeplněných sjezdovek a rušných resortů se vinou dobře udržované a vyznačené zimní pěší stezky pro návštěvníky všech věkových kategorií i úrovní fyzické zdatnosti.

V Tyrolsku je celkem patnáct regionů specializovaných na zimní turistiku s hustou sítí stezek, které spojují atraktivní místa a oblíbené vyhlídky s útulnými horskými chatami. Tyto chaty lákají na nápoje všeho druhu, něco rychlého k zakousnutí i vydatné speciality – často v místnosti se žhnoucím otevřených ohněm. V národních parcích si můžete objednat komentované prohlídky se zkušenými průvodci, kteří vám prozradí vše o tyrolské krajině i místní flóře a fauně.

Oslnivé sluneční paprsky prosvítají skrz husté smrkové a borovicové větve. Silná vrstva čerstvého prašanu tlumí každý hluk. Jediné, co slyšíte, je…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!