© Tiroler Zugspitz Arena/U. Wiesmeier
© Tiroler Zugspitz Arena/U. Wiesmeier

Zimní putování po Tyrolsku


Tajemné zasněžené lesy, svěží a mrazivý horský vzduch, nádherné výhledy na okolní pohoří – kouzelnou zimní alpskou krajinu si nejlépe užijete při pěších túrách.

Oslnivé sluneční paprsky prosvítají skrz husté smrkové a borovicové větve. Silná vrstva čerstvého prašanu tlumí každý hluk. Jediné, co slyšíte, je křupání sněhu pod vašima nohama. Majestátní vrcholky tyrolských horských štítů lemují obzor, kam až oko dohlédne – jsou ledově chladné, avšak zároveň hřejí u srdce. Procházce či túře za chladného a jasného zimního dne se nic nevyrovná. V nedotčené krajině daleko od přeplněných sjezdovek a rušných resortů se vinou dobře udržované a vyznačené zimní pěší stezky pro návštěvníky všech věkových kategorií i úrovní fyzické zdatnosti.

V Tyrolsku je celkem patnáct regionů specializovaných na zimní turistiku s hustou sítí stezek, které spojují atraktivní místa a oblíbené vyhlídky s útulnými horskými chatami. Tyto chaty lákají na nápoje všeho druhu, něco rychlého k zakousnutí i vydatné speciality – často v místnosti se žhnoucím otevřených ohněm. V národních parcích si můžete objednat komentované prohlídky se zkušenými průvodci, kteří vám prozradí vše o tyrolské krajině i místní flóře a fauně.

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!