Sjezd z hřebene Marienbergjoch, © Tirol Werbung
Sjezd z hřebene Marienbergjoch, © Tirol Werbung
MTB okruh z Nassereithu přes Marienbergjoch a Fernpass, © Tirol Werbung
MTB okruh z Nassereithu přes Marienbergjoch a Fernpass, © Tirol Werbung

MTB okruh
Marienbergjoch

Okruh z vesnice Nassereith v údolí Gurgltal vzhůru na hřeben Marienbergjoch, přes sedlo Fernpass a zpět je důstojnou výzvou pro jezdce na horských kolech v dobré fyzické kondici. Na této krásné trase budete potřebovat nejen sílu v nohou – nastoupáte přes 1200 výškových metrů – ale také dobrou techniku jízdy. Odměnou za ostrá stoupání vám budou překrásné výhledy na německou nejvyšší horu Zugspitze na severu a Ötztalské a Stubaiské Alpy na jihu. Za dobrého počasí si můžete dát pauzu spojenou s koupáním v jezerech Weisensee nebo Blindsee.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Nassereith

Cíl výletu

Marienbergjoch

Cílový bod

Nassereith

Pohoří

Délka

30,6 km

Časová náročnost

5 h

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžká

Nadmořská výška

1 800 m 830 m

Stoupání (vertikální metry): 1 210 m
Klesání (vertikální metry): 1 210 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Parkování

V centru Nassereithu je několik parkovišť

Kde se dá najíst a napít

  • Několik podniků v Obsteigu
  • Marienbergalm
  • Sunnalm
  • Waldhaus Talblick
  • Stánek u jezera Fernsteinsee
  • Několik podniků v Nassereithu

Ke stažení

Popis trasy

Z Nassereithu se vydejte po místní silnici směrem na východ, do mírného kopce na „Dormitz, Rossbach" a dále po cyklostezce podél říčky Rossbach až k ceduli „Marienbergjoch, 605". Tam zahněte doleva a pokračujte po silnici do prudkého kopce přes osadu Aschland in Obsteig až k odbočce na hřeben Marienbergjoch. Tam odbočte opět doleva a jeďte po lesní cestě po trase cyklostezky č. 605 k horské chatě Marienbergalm. Za ní cesta vede stále hrbolatějším terénem lesem a pak se vine přes lyžařský areál až ke hřebenu Marienbergjoch. Následuje sjezd po dobře udržované a poměrně prudké lesní stezce k chatě Sunnalm a pak úsek s několika ostrými zatáčkami k horní stanici lanovky Marienberg. U horské chaty Waldhaus Talblick se držte vlevo a sjeďte dolů lesem až k silnici Fernpass. Vydejte se po silnici doleva směrem k jezeru Weissensee, ale už po několika metrech ze silnice odbočte doleva na cyklostezku č. 836 a pokračujte podél jižního břehu Weissensee.

V těchto místech trať mírně stoupá, chvilku vede po trase cyklostezky Via Claudia Augusta a pak kolem jezera Blindsee. U naučné cedule s informacemi o Via Claudia Augusta zahněte doprava směrem na Nassereith. Poté po 21 kilometrech dorazíte k rušné silnici Fernpassbundesstrasse, opatrně ji přejeďte a zvolte směr na „Fernstein, Nassereith". Zhruba po 300 metrech odbočte ostře doleva na cyklostezku č. 610 (stále směr Nassereith). Po dalších asi 300 metrech opět zahněte doleva a jeďte z kopce na „Fernstein, Nassereith". Nyní se lesní cyklostezka promění v úzký singletrack, který ovšem není nijak technicky náročný. Kousek za zámkem Fernstein se napojíte na asfaltovou silnici, která vede rovně kolem kempu a dále do úzkého podjezdu pod silnicí Fernpassbundesstrasse. V závěrečném úseku se držte cedulí „Nassereith, Via Claudia Augusta", nejdřív pojedete lesem a pak následuje silnice, která vás dovede přes centrum Nassereithu zpět na místo startu na jihu vesnice.

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Marienbergjoch (47.30725,10.84048)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!