Etappe 4: Weißenbach - Reutte, © Tirol Werbung
Etappe 4: Weißenbach - Reutte, © Tirol Werbung

Bike Trail Tirol, etapa 04: Weissenbach – Reutte

Krátká osmikilometrová trasa v úvodním úseku projíždí regionem Zwischentoren - krajem úchvatných přírodních krás mezi průsmykem Fernpass a hradem Ehrenberg, který se tyčí nad Reutte. Na vedlejších silničkách a příjemných stezkách napříč lesem Klausenwald vás čeká celkem 140 výškových metrů stoupání.

  • Perfektně značená cyklostezka vede z Weissenbachu po mostu přes řeku Lech, dále k osadě Rieden, pak přes les Klausenwald a nakonec do Heiterwangu.
  • Tuto etapu lze ideálně zkombinovat s některou z mnoha dalších scénických cyklotras v nejbližším okolí, třeba z Weissenbachu přes Reutte a Pfronten do údolí Tannheimer Tal – a pak zpět po historické stezce Via Salina.
  • Na celodenní výlet doporučujeme tuto okružní trasu: Weissenbach, Reutte, zřícenina hradu Ehrenberg, Klause, zřícenina Hochschanz, Klausboden a nakonec zpět do Weissenbachu.
  • Jedna z nejoblíbenějších tras do údolí Tannheimer Tal vede po silnici Gaichtpass, kde však bývá o víkendech poměrně hustý provoz.
  • Zkratka z krásného Weissenbachu přes Rieden a Klausboden vás zavede přímo do Heiterwangu.

Perfektně značená cyklostezka vede z Weissenbachu po mostu přes řeku Lech, dále k osadě Rieden, pak přes les Klausenwald a…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Weißenbach

Cílový bod

Reutte

Pohoří

Délka

7,6 km

Časová náročnost

1 h

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

Lehké

Nadmořská výška

1 020 m 880 m

Stoupání (vertikální metry): 160 m
Klesání (vertikální metry): 50 m

Popis trasy

Jeďte z Weissenbachu směrem dolů k řece Lech a až po zhruba 500 metrech dorazíte k silničnímu mostu, přejeďte přes vodu. Na protějším břehu pokračujte po cyklostezce podél silnice směrem na Rieden. Asi po jednom kilometru přejeďte krátkým šotolinovým stoupáním na zpevněnou cestu (stále směr do Riedenu). Ve vesnici zahněte doprava na Riedener See, pokračujte po cyklostezce č. 826 (Spirkenweg-Rotlech) a potom po stezce č. 822 (Rieden-Reutte), kde cestu značí také staré cedule. 

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Bike Trail Tirol, etapa 04: Weissenbach – Reutte (47.499494,10.516238)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Kontakt

Reutte
6600 Reutte

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!