© Tirol Werbung/C. Ruetzler
© Tirol Werbung/C. Ruetzler

Cyklistická houpačka - etapa 08: Steinach am Brenner - Tulfes

Příjemná a nepříliš náročná etapa projíždí údolím Wipptal na sever a nedaleko Innsbrucku se stáčí východním směrem podél údolí Inntal.

Hned na úvod osmé etapy s pomocí lanovky Bergeralmbahn ve Steinachu „bezpracně“ získáte 500 vertikálních metrů a z nadmořské výšky 1600 m můžete obdivovat velkolepé panorama údolí Wipptal. Pak sjeďte do Matrei a po staré římské – dnes již samozřejmě asfaltové - silnici na západní straně Wipptalu pokračujte malebnými vesničkami s pitoreskními zákoutími. Přitom si z nezvyklého úhlu prohlédnete krásné údolí, kterému se kvůli známé dálnici do Itálie přezdívá „Tal der Brennerautobahn“. Až dorazíte pod horu Patscherkofel, otevřou se před vámi krásné výhledy na údolí Inntal. Závěrečná fáze vede východním směrem po vrstevnici do cíle v městečku Tulfes. Bonus k této etapě je nezvykle k dispozici hned na startu - v Bikepark Tirol ve Steinachu si můžete vyzkoušet dva sjezdy od horní stanice lanovky Bergeralmbahn do údolí.

Tipy a informace   

Detailní informace o této etapě včetně GPS souřadnic, alternativních variant, singletreků a tipů na zastávky s občerstvením nebo cyklistické služby na trase najdete níže v sekci ke stažení.

Hned na úvod osmé etapy s pomocí lanovky Bergeralmbahn ve Steinachu „bezpracně“ získáte 500…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Steinach am Brenner

Cílový bod

Tulfes

Pohoří

Délka

36,4 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

Nadmořská výška

1 610 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 1 120 m
Stoupání (vertikální metry): 600 m
Klesání (vertikální metry): 1 250 m

Kondice*

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Nastupte na lanovku Bergeralmbahn, která vás vysadí ve výšce 1600 metrů a po cyklostezce s několika ostrými serpentinami na horském svahu sjeďte zpět dolů do Steinachu. Pak se vydejte po cyklotrase údolím Wipptal směrem na sever. V Matrei odbočte na starou římskou silnici s několika stoupáními a pokračujte po ní až pod horu Patscherkofel. Tam odbočte na východ a jeďte po vrstevnici až do městečka Tulfes, kde osmá etapa končí.

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Cyklistická houpačka - etapa 08: Steinach am Brenner - Tulfes (47.090172396,11.464923302)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!