© Tirol Werbung
© Tirol Werbung

Rodinný region Východní Tyrolsko

Východní Tyrolsko je ideální místem pro dovolenou s dětmi. Podle dlouhodobých statistik tu svítí sluníčko 300 dnů v roce!

Turistika, lezení, návštěva hradů a zámků, knedlíky, dovolená pro celou rodinu - na horském statku nebo ve specializované síti rodinných hotelů „Familienhotels Osttirol“. Pro děti je připraveno nespočet volnočasových aktivit a tak se z mnoha dětí, které strávily s rodiči ve Východním Tyrolsku první dovolenou, později stávají stálí návštěvníci. Zásluhu na tom ale nemá jen 300 slunečních dnů v roce: přispívá k tomu celkové klima, které zve ke společnému dovolenkovému zážitku.

  • Drávská cyklostezka Drauradweg, která je prestižním Německým cyklistickým klubem ADFC (Allgemeiner Deutscher Fahrrad-Club) oceněna 4 hvězdičkami, je výtečně značena už od svého počátku z italského Toblachu a vede podél toku Drávy 366 kilometrů přes Korutany do Mariboru ve Slovinsku. Kdo nechce šlapat celou trasu, může přesedlat a některé etapy přejet vlakem, lodí nebo speciálním cyklobusem (Drauradwegbus). Na přání je cyklistům zajištěna také doprava zavazadel. Gastronomická zařízení jsou nastavena především na cyklisty: 50 smluvních podniků na trase dobře ví, co cyklistům chutná nejvíce. Cyklostezka neobsahuje výškové metry a tak se výborně hodí pro rodiny s dětmi.
  • Soutěska Galitzenklamm leží v masívu Lienzských Dolomit kousek od města Leisach. Tvoří ji impozantní soustava vodopádů a skalních stěn. Poprvé byla veřejnosti zpřístupněna pomocí schodů a žebříků už v polovině 19. století. V roce 2001 byla postavena nová soustava lávek a schodů končící vyhlídkovou plošinou ve střední části soutěsky. Soutěska se tak stala bez problémů přístupná každému, jak starším lidem, tak i rodinám s malými dětmi.
  • Ve Wichtelparku Sillian ve východním Tyrolsku se děti cítí skvěle a nikdy se nenudí. Mají tu totiž hodně zajímavých atrakcí: autodrom je hlavně pro mladší děti, 30 metrů dlouhá skluzavka zase přitahuje starší k dobrodružné jízdě. Dále se zde nachází dětské hračky, rodinné houpačky, lezecké stěny, vodní hřiště a 18-ti jamkové miniaturní golfové hřiště. Celý park se nachází v romantickém lese, kde najdete klid a relaxaci. Zatímco si děti hrají, rodiče mají možnost připravit oběd nebo večeři na místním grilu na dřevěné uhlí.
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat