© Tirol Werbung/Lisa Hörterer
© Tirol Werbung/Lisa Hörterer

Umění sklářských mistrů

Překrásné a křehké – sklo bývalo v minulosti mimořádně luxusním zbožím. Tyrolsko je již více než 500 let proslulé pro jedinečné výrobky ze svých skláren.

Ve sklárnách ve městech Rattenberg a Kramsach po mnoho staletí vznikaly nejlepší tyrolské sklářské výrobky. Kromě relativně jednoduchých skleniček – od malých sklenek na pálenku, tzv. „Stamperln” až po pivní korbele neboli „Humpen“ – se zde vyráběly také méně tradiční kousky. Mezi ně patří například typicky pestré a často drážkované tzv. pupkové láhve „Nabelflaschen“. Dále to jsou baňaté láhve na pálenku „Schnapshunde“ ve tvaru psa či jiného zvířete, ze kterých se obsah rovnou pije, aniž by se naléval do sklenek. 

Křišťálově jasné

Sklenice značky Riedel jsou po celém světě proslulé svou prémiovou kvalitou. Společnost Riedel Glas se sídlem v Kufsteinu nabízí návštěvníkům prohlídky s možností sledovat z bezprostřední blízkosti sklářské mistry při foukání skla. Sousední muzeum „pro všechny smysly“ Sinnfonie pak dává nahlédnout do filozofie značky. 
Také ve firmě Kisslinger Kristall-Glas v Rattenbergu se každý jednotlivý sklářský produkt vyrábí ručně - s láskou, péčí a smyslem pro detail. Ve zdejším showroomu můžete na vlastní oči sledovat několik staletí starou techniku foukání skla. 

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!