© Jürgen Skarwan/Ötztal Tourismus
© Jürgen Skarwan/Ötztal Tourismus

Zrušeno

Ötztaler Radmarathon Sölden

Sölden, 30.08.2020

Silnou vůli a hodně našlapaných tréninkových kilometrů by měl mít každý, kdo se postaví na start 37. ročníku Ötztálského cyklomaratonu. Závod, který vede nádhernou alpskou krajinou uprostřed Tyrolska, je považován za jeden z nejtěžších cyklomaratónů v Alpách. Na start se postaví 4.000 účastníků z 15 zemí. O den dříve se letos poprvé pojede závod pro profesionály Pro Ötztaler 5.500.

Délka trasy 238 kilometrů, převýšení 5.500 metrů a stoupání až 18 procent - to jsou základní data jednoho z nejnáročnějších cyklomaratónů v Alpách. Ötztaler Radmarathon platí jako vrchol sezóny pro 4000 jezdců z 15 zemí, kteří se potkají na startu závodu 27. srpna v Ötztálském údolí. O den dříve absolvují stejnou trasu profesionální cyklisté v rámci prvního ročníku „Pro Ötztaler 5.500“. V sobotu i v neděli budou u trati povzbuzovat závodníky tisíce diváků.

Trasa cyklomaratónu vede Ötztálským údolím směrem na sever, přes vysokohorské sedlo Kühtai, dále dolů do Innsbrucku, přes Brennerský průsmyk a Jaufenpass až do St. Leonhard v údolí Passeiertal. Závěrečné a nejnáročnější stoupání vede na Timmelsjoch do výšky 2.509 metrů nad mořem. Předpokládaný čas závodníků se pohybuje mezi 7 až 14 hodinami.

Přihlášky a informace na https://www.oetztaler-radmarathon.com/de

© Ernst Lorenzi
otevřít interaktivní mapku

Termíny

30.08.2020

informace pro tisk

154,-

místo akce

Sölden
6450 Sölden

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: 6450 Sölden

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících

další akce v oblasti

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!