Gauder Fest a skupiny z Rakouska, Jižního Tyrolska a Bavorska, které kráčejí v průvodu ve svých tradičních krojích, © Zillertal Bier
Gauder Fest a skupiny z Rakouska, Jižního Tyrolska a Bavorska, které kráčejí v průvodu ve svých tradičních krojích, © Zillertal Bier

Gauder Fest v údolí Zillertal

Zell am Ziller, 01.05.2024 - 05.05.2024

Vždy o prvním květnovém víkendu se Zell am Ziller promění v dějiště oblíbeného festivalu Gauder Fest s průvodem účastníků v tradičních kostýmech. Jedná se o největší akci tohoto druhu v Rakousku.

Jen málokde uvidíte na jednom místě takovou koncentraci kožených šortek, sak a tyrolských klobouků. Festival Gauder Fest, jehož vrcholem bývá slavnostní průvod účastníků v pestrých kostýmech, historických vozů a koňských spřežení, je totiž vůbec největší přehlídkou tradičních krojů v Rakousku. Jako každoročně se také letos koná o prvním květnovém víkendu, kdy opět přiláká tisíce diváků, kteří zaplní ulice městečka Zell am Ziller. Pro milovníky tradic to je „povinná“ akce.

V pátek 3. května 2024 Gauder Fest oficiálně zahájí tyrolský zemský hejtman, když narazí pivní sud a pronese projev. Přijeďte ochutnat extra silné pivo Gauder, které má více než 10 % alkoholu a vaří se speciálně pouze pro tento festival. Kromě toho se můžete těšit na skvělé jídlo a spoustu zábavy: Rádio Tirol Gala, soutěž v tradičním zápase připomínajícím wrestling, řemeslný trh nebo sobotní výstavu zvířat. V neděli se pak koná mše pod širým nebem. Na všechny tři dny je na místním výstavišti, sportovištích a náměstí s pavilony připraven pestrý program pro velké i malé návštěvníky včetně několika živých hudebních vystoupení.
 

Jen málokde uvidíte na jednom místě takovou koncentraci kožených šortek, sak a tyrolských klobouků. Festival…

Přečtěte si vícezobrazit méně
Místní řemeslníci na Gauder Festu vystavují své výrobky, © Zillertal Bier
otevřít interaktivní mapku

Termíny

01.05.2024 - 05.05.2024

Informace o cenách

13,- do 85,-

Místo konání akce

Zell am Ziller
6280 Zell am Ziller

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: 6280 Zell am Ziller, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Kontakt

Region Zillertal Arena
6280 Zell am Ziller

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!