Běžkování v údolí Wipptal

Wipptal se svými klidnými bočnými údolími a stopami v různých nadmořských výškách je rájem pro všechny nadšence do běžeckého lyžování.

Údolí Wipptal, které se táhne severojižním směrem mezi tyrolským hlavním městem Innsbruckem a průsmykem Brenner na rakousko-italské hranici, je domovem více než osmdesáti kilometrů skvěle upravovaných stop pro začátečníky a středně pokročilé běžkaře. Nejoblíbenější běžkařskou destinací ve Wipptalu je údolí Gschnitztal, nad kterým se po obou stranách tyčí vysoké hory a po jehož plochém dně vede krásná osmnáctikilometrová trať – ideální nejen pro ty, kdo na běžkách stojí poprvé. Konkrétně tato trasa nabízí pouze stopu pro klasiku, ale v nedaleké vesničce Trins najdete také pás pro bruslaře. Kromě Trins běžkaři po cestě údolím ve stínu mohutných horských štítů Stubaiských Alp projíždějí také přes další vesnici Gschnitz, přičemž v obou je na výběr několik útulných hospůdek a restaurací, jako stvořených pro odpočinek a posilnění. Gasthof Feuerstein (Gschnitz) a Liftstüberl (Trins) nabízejí běžkařům uzamykatelné skříňky.  

Ti, kdo hledají zaručeně dobré sněhové podmínky v průběhu celé sezony, mohou zamířit na tratě situované ve vyšší nadmořské poloze, například Bergeralm nebo Maria Waldrast. Druhá jmenovaná okružní trasa vede až do nadmořské výšky 1770 metrů, odkud se otevírají nádherné výhledy na údolí Wipptal, Stubaital a tyrolské hlavní město Innsbruck. Další oblíbené běžkařské trasy jsou v údolí Schmirntal a také třech dalších bočních údolích: Valsertal, Navistal a Obernbergtal. Většinu běžkařských stop ve Wipptalu mohou návštěvníci využívat bezplatně. 

Údolí Wipptal: běžkařské stopy v regionu


 Mapa

Langlaufschulen & -verleihe im Wipptal

Sie wollen Langlaufen erlernen oder Ihre Technik verbessern? Die Skischule Bergeralm oder Hansis Schischule bieten verschiedenste Kurse für Einsteiger oder all jene, die ihre Technik verbessern möchten, an. Beide Adressen bieten außerdem einen Langlaufverleih.

 

 

Další dovolenkové aktivity v Údolí Wipptal


Všechny aktivity+

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!