Wipptal

Údolí Wipptal a jeho boční údolí se rozporostírají od zemského hlavního města přímo jižním směrem mezi vrcholky Stubaiských a Tuxských Alp.

Údolí Wipptal vede až k Brennerskému průsmyku na rakousko-italské hranici asi 33 kilometrů stále nahoru a pokračuje na straně Jižního Tyrolska až těsně k Brixenu. Už po tisíciletí patří kvůli malé nadmořské výšce průsmyku k nejvýznamnějším severojižním osám přes Alpy. Společně se svými půvabnými, klidnými bočními údolími, původními obcemi a   rozsáhlými turistickými oblastmi tvoří oblíbený prázdninový region. Dvě z obcí – Vals a St. Jodok v údolí Valsertal – patří k elitě horolezeckých vesniček. Odtud vedou mimořádné a náročné túry k Tuxskému hlavnímu hřebeni s jeho králem, 3.476 metrů vysokým vrcholem Olperer.

Lyžařské túry na hoře Sattelberg, turistika přes moře alpských květin

Od obce Steinach am Brenner, hlavní obcí údolí Wipptal, se jede v zimě horskou lanovkou přímo do lyžařské oblasti Bergeralm, která se prezentuje přehlednou, ale rozmanitou nabídkou sjezdovek.  Ten, kdo má raději běh na lyžích, najde v regionu mnoho krásných běžeckých tras, ve vyšších polohách jsou navíc možné túry na lyžích. Obzvláště oblíbeným vrcholem mezi skialpinisty je Sattelberg bei Gries, přes který prochází hranice. Nachází se na vstupu do údolí  Obernbergtal, které je vhodné také v létě pro turistiku a jízdu na horských kolech přibližně až k idylickému jezeru Obernberger See na konci údolí. Severně odtud je údolí Gschnitztal se svými rétorománsky formovanými horskými vesničkami, které zvou na výlety. Odtud začínají mnozí turisté svůj výstup na vrchol Blaser. Ten je mnohými oceňován – pravděpodobně proto, že platí za vrchol s nejbohatším výskytem alpských květin.

© Ch. Schwann
© Tirol Werbung/Hörterer Lisa
© Wipptal/Daniel Ganzer
© Cornelia Lackner

oblíbené ubytování v Wipptal


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

Příjezd Wipptal
Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Brennerstraße 67, Steinach am Brenner

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!