Koronavirus v Tyrolsku: nejdůležitější otázky a odpovědi

Zde najdete odpovědi na otázky související s dovolenou v Tyrolsku v koronavirovém období.

Aktuální situace

Aktualizováno 19. 7. 2021
 

Od července 2021 jsou v platnosti následující rozvolnění:

* Hosté, kteří se mohou prokázat jedním z dokladů tzv. pravidla 3G (absolvovali očkování, prodělali onemocnění nebo mají negativní test) a přijíždějí ze zemí s nízkým výskytem infekce, již nemusí před cestou vyplňovat online registrační formulář.

* Zavírací hodiny restaurací a dalších gastronomických zařízení již nejsou nijak omezeny.

* V restauracích a dalších gastronomických zařízeních již neplatí žádné omezení počtu hostů ve skupině. Také zde se uplatňuje tzv. pravidlo 3G.

* Při akcích s cateringovými službami v nočních hodinách, kde nejsou přiřazeny sedačky, platí omezení na 75 % kapacity zařízení. Zároveň se těchto akcí mohou zúčastnit pouze hosté, kteří jsou očkováni, nebo se prokáží negativním PCR testem (ne starším než 72 hodin)

* Minimální sociální odstup již není třeba dodržovat.

* V turistických, volnočasových a restauračních zařízeních již nejsou vyžadovány roušky (ani respirátory typu FFP2 či jiná ochrana nosu a úst). Také zde se uplatňuje tzv. pravidlo 3G. Roušky jsou dosud povinné v uzavřených prostorech, v hromadné dopravě, na veřejných místech a v zónách, kde se setkává více zákazníků.

* Omezení počtu účastníků se nevztahuje na kulturní akce.

* Pravidlo 3G je aplikováno v těchto oblastech:

     - Vstup do země

     - Gastronomie

     - Hotely a další ubytovací zařízení

     - Volnočasová zařízení (například ZOO)

     - Akce se 100 a více účastníky

     - Sportovní zařízení
 

Testování na covid-19 v Tyrolsku: zdarma a snadno

V Rakousku platí takzvané „Pravidlo 3G" (geimpft, genesen, getestet neboli očkovaný, vyléčený, testovaný). 3G je nutným předpokladem v mnoha různých situacích a zajišťuje bezproblémový vstup. Jedná se například o příjezd do Rakouska, vstup do restaurací, hotelů a dalších ubytovacích zařízení nebo účast na akcích. Povinnost pravidla 3G se nevztahuje na děti do dvanácti let. Ti, kdo nejsou očkováni vakcínou schválenou Evropskou agenturou pro léčivé přípravky EMA anebo vyléčeni, se musí prokázat negativním testem.


Na území Tyrolska je proto v nabídce celá řada možností, jak se hosté mohou nechat zdarma a snadno testovat.


* Antigenní samotest s digitálním záznamem (platný 24 hodin)

V mnoha ubytovacích zařízeních hosté obdrží zdarma samotesty (tyčinky pro snadný výtěr z nosní dutiny).

Výsledky těchto antigenních samotestů jsou k dispozici během několika minut. Negativní výsledek testu se nahraje na portál www.selbsttest.tirol (v němčině), zaslané potvrzení je platné po dobu 24 hodin na území Rakouska a zajistí bezproblémový vstup do různých zařízení. 

Antigenní samotesty s digitálním záznamem jsou  určeny výhradně pro používání v Rakousku.

* Antigenní samotest provedený pod dohledem v ubytovacím zařízení nebo v turistické centrále (platný 48 hodin)

Tento samotest (pomocí tyčinky pro snadný výtěr z nosní dutiny) je platný po dobu 48 hodin.

Výsledky těchto antigenních testů jsou k dispozici během několika minut.

Negativní výsledek testu nahraje na portál www.selbsttest.tirol (v němčině) zodpovědná osoba z vašeho ubytovacího zařízení, nebo zaměstnanec turistické centrály a vy obdržíte potvrzení emailem nebo SMS.

Antigenní test v některém z mnoha testovacích center na území Tyrolska (platný 48 hodin)

Hosté mohou zdarma podstoupit test na covid-19 v některém z více než 40 testovacích center na území Tyrolska. Registrovat se můžete na portálu tiroltestet.leitstelle.tirol (v němčině).

Navíc jsou v provozu další testovací centra v mnohých turistických regionálních pobočkách po celém Tyrolsku, v některých z nich ani není třeba se předem registrovat.

Potvrzení výsledku testu zaslané emailem nebo SMS, případně vytištěné, je platné po dobu 48 hodin a zajistí bezproblémový vstup do různých zařízení.

Veškeré informace získáte v nejbližším testovacím centru, přímo od svého ubytovatele nebo na webu turistické centrály.

 

Welcome.tirol

Více informací v němčině a angličtině najdete na www.welcome.tirol

Více informací

Maximálně se snažíme, aby všechny zde uvedené informace byly co nejúplnější a nejaktuálnější. Prosím mějte však na paměti, že v tomto ohledu nepřebíráme žádnou zodpovědnost. Informace zprostředkované společností Tirol Werbung v žádném případě nenahrazují oficiální informace, které poskytují úřady. Vzhledem k tomu, že nařízení související s cestováním se mohou velice rychle měnit, doporučujeme hostům informovat se o případných aktuálně přijatých opatřeních k cestám do Rakouska na webu českého Ministerstva zahraničí.   

nahoru