Koronavirus v Tyrolsku: nejdůležitější otázky a odpovědi

Zde najdete odpovědi na otázky související se zimní dovolenou v Tyrolsku v koronavirovém období.

Protože nařízení související s cestováním se mohou velice rychle měnit, doporučujeme hostům informovat se o aktuálně přijatých opatřeních u příslušných tuzemských úřadů.   

  • Podrobné informace o případných omezeních při cestování z České republiky do Rakouska najdete na www.austria.info nebo v sekci Nejčastější otázky a odpovědi na webu rakouského Ministerstva zdravotnictví (pouze v němčině a angličtině).
  • Prosím mějte na paměti, že při cestách do Rakouska se neuplatňují pouze rakouská nařízení, ale také nařízení přijatá v České republice. Doporučujeme proto ověřit si na webu českého Ministerstva zahraničí aktuální předpisy týkající se vycestování a návratu. 
  • Více informací o opatřeních pro bezpečný pobyt v Tyrolsku najdete na welcome.tirol (v angličtině).   

Přehled nejnovějších informací  

Aktualizováno 19. 4. 2021

8. února došlo k uvolnění některých omezení a za podmínky dodržování přísných opatření znovuotevřely obchody a služby, kde dochází k blízkému fyzickému kontaktu.

Na druhou polovinu dubna je naplánováno otevření restaurací, hotelů a dalších ubytovacích zařízení stejně jako zahájení provozu kulturních institucí a volnočasových zařízení. Hosté se budou muset prokázat negativním PCR nebo antigenním testem na covid-19 ne starším než 48 hodin.

Omezení týkající se vycházení z domova mezi 20 a 6 hod zůstává v platnosti stejně jako povinnost mít v hromadné dopravě a v obchodech respirátor FFP2 a dodržovat na veřejných místech od ostatních vzdálenost alespoň 2 metry. Ski areály v Tyrolsku zůstávají v provozu, avšak lyžaři jsou povinni mít na lanovkách respirátor FFP2 a prokázat se negativním testem.

Od 19. prosince 2020 platí při příjezdu z rizikových oblastí povinnost absolvovat desetidenní karanténu. Rizikové oblasti jsou klasifikovány na základě výskytu pozitivních případů covid-19 v posledních dvou týdnech. Všechny země, kde počet pozitivních případů na 100 000 obyvatel překročil 100, jsou klasifikovány jako rizikové. Po pěti dnech karantény však lze podstoupit antigenní nebo PCR test (na vlastní náklady) a pokud je výsledek testu negativní, karanténa končí. Pro pendlery platí výjimky. Před cestou do Rakouska je nutné vyplnit registrační formulář.

Maximálně se snažíme, aby všechny zde uvedené informace byly co nejúplnější a nejaktuálnější. Prosím mějte však na paměti, že v tomto ohledu nepřebíráme žádnou zodpovědnost. Informace zprostředkované společností Tirol Werbung v žádném případě nenahrazují oficiální informace, které poskytují úřady. Vzhledem k tomu, že nařízení související s cestováním se mohou velice rychle měnit, doporučujeme hostům informovat se o případných aktuálně přijatých opatřeních k cestám do Rakouska na webu českého Ministerstva zahraničí.   

nahoru