„Puls 2000“

Celkem 163 lezeckých cest, 11 sekcí a kompaktní šedý vápenec - to jsou základní údaje o skalní stěně nazývané Čínská zeď (Chinesische Mauer) u obce Leutasch. Lezecká oblast vzdálená asi 20 minut chůze od parkoviště je orientovaná směrem na jih a nabízí skvělé podmínky pro lezení po celý rok, byť v zimních měsících když je pod mrakem zde trochu přituhuje. Nejatraktivnější trasy mají obtížnost 7 a více podle rakouské stupnice, tudíž tato oblast je vhodná spíše pro zkušené lezce. Nejznámější je lezecká cesta „Puls 2000", kterou poprvé zdolala v roce 1992 dvojice Heinz Zak a Georg Walch. Pokud se na tuto trasu s množstvím velmi malých úchytů vydáte, počítejte s tím, že budete potřebovat značnou sílu a vytrvalost.

Topografie

Topografie Čínské zdi

Lezecká oblast

stupně obtížnosti

Počet cest

Stupeň 5

3

Stupeň 6

45

Stupeň 7

80

Stupeň 8

35

Celkový počet cest 163

Materiál

Kalk

Orientace

Jih

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Kletterroute „Puls 2000“

Délka cesty

22 m

Klasifikace (stupeň obtížnosti)

7c+

Číslo cesty na mapě

39

Objevitel

Heinz Zak, G. Walch (1992)

Parkování

Jeďte přes Garmisch a Kochel do Mittenwaldu. Od jižního okraje městečka vede vedlejší úzká silnička nahoru do Leutasch. Po několika zatáčkách v údolí se silnice postupně rozšíří a až projedete osadu Reindlau, pokračujte směrem na Puitbach, kde je parkoviště. Pokud budete cestovat z jihu, jeďte přes Zirler Berg a Seefeld do Leutasch – nebo z Telfsu přes Buchen do Leutasch – a potom do Puitbachu.

Nástup

Z parkoviště přejděte na opačnou stranu silnice a vydejte se kolem několika domů a dále po prašné cestě směrem k okraji lesa. Po několika metrech mezi stromy narazíte na rozcestí, dejte se doleva a pokračujte po stezce do malé kotliny. Z ní odbočuje doleva pěšina, která končí přímo pod skalní stěnou.  

Ke stažení

Popis trasy

Lezecká cesta „Puls 2000“ vede po skalní stěně v sekci „Hauptwand & Doldwand". Na překrásné a velmi náročné trase s řadou strmých úseků budete potřebovat silné ruce. Celá cesta je velmi fotogenická, dobře zajištěná a kromě adrenalinu si užijete také fantastické výhledy.

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Leutasch, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!