© Tirol Werbung/Frank Bauer
© Tirol Werbung/Frank Bauer

Dovolená na statku v Tyrolsku

Kokrhání kohouta za východu slunce, zvuk kravských zvonců na horských pastvinách, vůně čerstvě upečeného chleba… Ubytování na statku uprostřed majestátní alpské krajiny dá zapomenout na hektický každodenní shon. A možnost krmit dobytek nebo čistit stáje potěší malé i velké návštěvníky.

Dovolenou na statku lze prožít různým způsobem. Třeba chodit brzy spát, ráno vstát z postele a hned se vrhnout do práce - posbírat vejce v kurníku, nakrmit kozy, vyhnat koně do výběhu. A přitom se jen tak mimochodem zamyslet nad smyslem svého života, protože tento druh manuální práce na čerstvém horském vzduchu v prostředí obehnaném mocnými alpskými štíty k tomu přímo vybízí. 
Sestavili jsme výběr čtyř stovek nejlepších statků v Tyrolsku s nabídkou ubytování. Každý je svým způsobem jedinečný a na všech si společně se svou rodinou užijete klid a pohodu daleko od civilizace. Řada z vybraných statků či farem leží na odlehlých místech vysoko na horských svazích uprostřed luk a pastvin. A jejich majitelé chovají zvířata, která se vaše děti – podle svého věku – naučí krmit a s láskou o ně pečovat. 

© Tirol Werbung/Lisa Hörterer
Ubytování na statku

Pro obyvatele měst zvyklé na dusivý smog představuje čistý horský vzduch a vůně sena na louce balzám na duši. Na tyrolských horských farmách mohou návštěvníci prožít dny plné pohody ve venkovském stylu uprostřed nedotčené přírody.dozvědět se více
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!