© Tirol Werbung/Eva Thöni
© Tirol Werbung/Eva Thöni

Nejlepší tyrolské restaurace


Vyberte si z 91 restaurací, které byly oceněny aktuálním gurmánským průvodcem Gault Millau a vyznamenány tzv. kuchařským čepcem.

Tyrolské gourmet restaurace

Vychutnejte si nejlepší tyrolskou kuchyni. Šéfkuchaři, kteří získali ocenění v aktuálním průvodci Gault Millau vám s typickou tyrolskou pohostinností naservírují své speciality. Ochutnejte vysoce kvalitní produkty tyrolského alpského světa. Oceněné restaurace v Tyrolsku kombinují tradici a moderní gastronomické trendy.  

Proslulý gurmánský průvodce Gault Millau přiděluje podle přísných kritérií nejlepším světovým šéfkuchařům ocenění v podobě tzv. kuchařských čepců. V Tyrolsku najdete hned 91 oceněných restaurací. Dohromady posbíraly tyrolské restaurace 110 čepců.

Tyrolská kuchyně září svou rozmanitostí a nápaditostí

Základním rysem tyrolské kuchyně je dodržování kulinářských tradic. Každý vyznamenaný kuchař je ale interpretuje svým vlastním individuálním způsobem. Mnoho mladých kuchařů přináší do Alp nápady a zkušenosti z celého světa. Tím dodávají tyrolské kuchyni mezinárodní nádech. Spojením tradic a moderních trendů je tyrolská gastronomie kulinářským průkopníkem v Rakousku.

Kulinářské objevitelské cesty

Jeden z nejznámějších inovativních kuchařských umělců Evropy je špičkový kuchař Martin Sieberer, který vede vyhlášenou restauraci Paznauerstube v Ischglu. Vydejte se na kulinářskou objevitelskou cestu a vychutnejte si výbornou tyrolskou kuchyni.

4 čepce

Simon Taxacher patří k absolutní elitě. Šéfkuchař z tyrolského Kirchbergu dokázal obhájit 4 čepce pro svoji zámeckou restauraci Relais & Châteaux Rosengarten a zůstává jediným tyrolským zástupcem v exkluzivní skupině.

Restaurace „Simon Taxacher“ v Kirchbergu (4 čepce, 19 bodů)


© Restaurant Rosengarten
© Relais & Châteaux Rosengarten

Šéfkuchař Simon Taxacher opět obhájil 4 čepce pro svoji zámeckou restauraci  Relais & Châteaux Rosengarten v Kirchbergu. Je tak exkluzivně jediný tyrolský zástupce v této extralize šéfkuchařů. Oceňován není jeho stil a perfektní příprava pokrmů, ale i otevřenost, schopnost předvídat trendy a výborný výběr dodavatelů surovin. Šéfkuchař totiž neodebírá pouze od lokálních dodavatelů, ale vždy dbá na prvotřídní kvalitu. 

Restaurant Rosengarten · Aschauer Straße 46 · 6365 Kirchberg in Tirol · +43.5357.4201 · welcome@rosengarten-taxacher.com · www.rosengarten-taxacher.com

3 čepce

Vedle známých tváří jako jsou Martin Sieberer, Benjamin Parth nebo Alexander Fankhauser se nově objevil britský šéfkuchař James Baron z hotelu Tannenhof v St. Anton am Arlberg. V roce 2018 získalo 3 čepce Gault Millau hned sedm tyrolských restaurací.

2 čepce

Mezi 2 čepcové restaurace patří například "Schaufelspitz", nejvyšší oceněné restaurace Rakušana na ledovci Stubai ve výšce 3000 metrů nad mořem, nebo nově restaurace "Stiar" v Ischglu. V roce 2018 bylo v gurmánském průvodce Gault Millau oceněno 2 čepci celkem 26 tyrolských restaurací.

2 čepce, 16 bodů

2 čepce, 15 bodů

„Paznaunerstube“ v Ischglu (3 čepce, 18 bodů)


© Trofana Royal

Martin Sieberer otevřel svoji exkluzivní restauraci Paznauerstube před 20 lety a od té doby sbírá různá ocenění za výbornou kuchyni. Dnes patří elegantní restaurace s rustikálními prvky mezi nejlepší v Tyrolsku. V letošním roce si Martin Sieberer vyvařil 3 čepce. Mezi oblíbené pokrmy v restauraci Paznauerstube v luxusním hotelu Trofana Royal patří především mořské ryby. Na přání ale uvaří šéfkuchař regionální specialitu „Paznauner Schafl“.

Gourmet & Relaxhotel Trofana Royal · Dorfstraße 95 · 6561 Ischgl · +43.5444.600 · office@trofana.at · www.trofana.at

„Alexander“ ve Fügenbergu (3 čepce, 18 bodů)


© Hotel Lamark

Spolu se svým týmem kouzlí Alexander Fankhauser kulinářská mistrovská díla v restauraci „Alexander“ v hotelu Lamark. Šéfkuchař je inspektory Gault Millau chválen za „senzačně vysokou úroveň.“ Nadšení vzbuzují zejména do posledního momentu promyšlené detaily a schopnost kombinovat moderní trendy s regionálními tradicemi.

Hotel Lamark · Hochfügen 34 · 6264 Fügenberg · +43.5280.225 · info@lamark.at · www.lamark.at

 

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat