Údolí Tannheimer Tal pro rodiny

Jen malý kousek od rakouské hranice s Německem se prostírá tyrolské údolí Tannheimer Tal, oblíbená destinace pro rodinnou dovolenou, kde na návštěvníky všech věkových kategorií čeká spousta zábavy - od adrenalinových outdoorových aktivit až po dobrodružné naučné stezky s úkoly k řešení.

Do údolí Tannheimer Tal dojedete velice snadno přes Německo. Tento příjemný region na severozápadě Tyrolska leží kousek za hranicemi a tak stačí jen přejet Bavorsko bez zdržování s rakouskou dálniční známkou a bez obav z klikatých horských silnic nebo dlouhých dopravních zácp. K nejoblíbenějším cílům rodinných výletů v údolí patří lezecký areál v Nesselwängle a venkovní koupaliště Wasserwelt Haldensee s padesátimetrovou skluzavkou. Aktivní rodiny potěší celá řada naučných pěších tras, například Pašerácká stezka v Schattwaldu, kde se děti mohou vydat po stopách pašeráků a financů a řešit přitom zapeklité rébusy. V horkých letních dnech se nabízí procházka kolem břehů jezera Vilsalpsee zakončená osvěžujícím vykoupáním. Tanni-Kinderclub nabízí v létě ve všední dny hlídání menších dětí, zatímco pro teenagery je připraven program s pestrou nabídkou aktivit včetně horolezectví, jízdy na horském kole nebo canyoningu.


To nejlepší z bezplatného týdenního programu aktivit

Od začátku července do začátku září se děti a teenageři v regionu Tannheimer Tal mohou každý všední den těšit na širokou nabídku aktivit v rámci týdenního programu.
 

Více info o dětských aktivitách

Kde využijete kartu hosta

Návštěvníci ubytovaní v regionu Tannheimer Tal získají při příjezdu zdarma kartu hosta, která držitelům zajistí celou řadu bezplatných služeb a slev. Rodiny ocení především:

  • Bezplatné využívání některých lanovek
  • Bezplatné využívání místních turistických autobusů (kromě spoje k jezeru Vilsalpsee)
  • Slevy na vstup do Wasserwelt Haldensee a dalších krytých i venkovních bazénů v údolí Tannheimer Tal
  • Sleva na vstup do místního lezeckého a boulderingového parku
  • Sleva na vstup do obří dětské herny Tanni's Kinderparadies"

Více o kartě hosta

Další dovolenkové aktivity v Region Tannheimer Tal


Všechny aktivity+

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!