Rodinná lyžařská dovolená v Erste Ferienregion v údolí Zillertal

Ski areál Spieljoch-Fügen u vjezdu do údolí Zillertal nabízí ideální podmínky pro rodiny s menšími dětmi – je dobře dostupný, má vynikající sjezdovky a množství atrakcí pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Celkem deset lanovek a vleků, mírné svahy a široké sjezdovky - ski areál Spieljoch-Fügen je dokonalou zimní destinací pro rodiny s menšími dětmi. Ve spodní části resortu u budov lanovek se prostírá obří cvičná zóna s pojízdnými koberci pro nejmenší caparty, kteří se teprve učí první obloučky na sněhu. Také ve vyšších polohách na horských svazích je několik snadných a mírných kopců pro začátečníky. Péči o děti zajišťuje místní lyžařská škola u horní stanice hlavní lanovky, konkrétně Zwergerl Club, kde se školený personál postará o děti předškolního i školního věku.

Co se týká samotného ski areálu, dospělí a děti se mohou těšit na 21 kilometrů sjezdovek, většinou modrých nebo červených. Pro zkušené lyžaře je připravena funslope s rozmanitými překážkami, snowpark se skoky a raily nebo závodní dráha s časomírou, kde se snadno zjistí který ze členů rodiny je nejrychlejší. Až do údolí vede dlouhý a snadný sjezd, který bývá díky sněhovým dělům v provozu v průběhu celé zimní sezony. Ti, kdo hledají alternativy k lyžování a snowboardingu, mohou vyzkoušet místní sáňkařskou dráhu, která je od startu do cíle dlouhá 5 kilometrů. Po celém resortu jsou rozesety horské chaty a restaurace lákající na pauzu s občerstvením. Mezi další alternativní aktivity patří stezka na zimní procházky na vrchol Spieljoch nebo oblíbený akvapark a wellness centrum Erlebnistherme Zillertal. 

Speciální balíčky pro rodiny. Cvičná zóna u spodní stanice lanovky Spieljochbahn je zdarma pro děti do 10 let. Pro starší děti můžete využít různé slevy v závislosti na jejich věku. Při nákupu sezonního skipasu se uplatňují rodinné slevy.

Lyžařské školy. Přátelští instruktoři ve Skischule Skicheck rádi naučí děti i teenagery nejen správnou techniku jízdy, ale také jak si na sjezdovkách užít co nejvíc zábavy. Lyžařská škola má své vlastní odpočinkové zóny u spodní i horní stanice hlavní lanovky, kde se děti mohou natáhnout a dát si oběd. Skischule Kostenzer nabízí skvělé lyžařské kurzy pod dohledem zkušených instruktorů a na závěr závod Junior Race, kde malí závodníci předvedou svým rodičům všechno, co se v lyžařské škole během týdne naučili. V Erste Ferienregionu jsou ještě další dvě školy - Schischule Total nabízí výuku dětí od čtyř let a Skischule Aktiv se specializuje na úplné začátečníky.

Lyžařské půjčovny

Sport Unterlercher, Fügen
Alpin Schiverleih, Fügen  
Bründl Sports, Fügen (spodní stanice lanovky)  

Family-friendly restaurace

Mountain Loft u horní stanice lanovky

Rodinné lyžařské resorty v regionu


 Mapa

Erste FerienRegion, Zillertal: Nejlepší aktivity mimo sjezdovky

Další dovolenkové aktivity v Erste FerienRegion, Zillertal
Všechny aktivity+

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!