Westendorf

Okouzlující a vřelý k návštěvníkům: Westendorf je půvabná vesnice v Kitzbühelských Alpách s živou atmosférou a rostoucím počtem obyvatel.

Je samozřejmé, že Westendorf má co nabídnout vyznavačům adrenalinových sportů - od rozmanitých terénů pro jízdu na snowboardu přes vynikající podmínky k paraglidingu až po náročné stezky pro horská kola, na které mohou vyrazit jen zkušení jezdci se silnými nervy. Milovníci lyžování pak zamíří do ski areálu Skiwelt Wilder Kaiser-Brixental, který je největší propojenou lyžařskou oblastí v celém Rakousku.

Nicméně nejlepším způsobem, jak si pobyt v této malebné vesničce v Kitzbühelských Alpách opravdu užít, je spíše uvolněný přístup. Kromě akce a dobrodružství se zde totiž nabízejí také jiné zážitky. Například procházky po Westendorfu, který v rámci soutěže „Entente Florale Europe“ získal zlatou medaili jako nejkrásnější rozkvetlá evropská vesnice.

Navzdory své dlouhé historii je dnes Westendorf stále živou vesnicí s rostoucím počtem obyvatel. Je blízko hlavním turistickým a obchodním centrům kolem Kitzbühelu, ale zároveň dostatečně daleko, aby si udržel svůj jedinečný půvab a uvolněný charakter. Unikátní příležitostí, jak poznat typický každodenní život místních obyvatel, je návštěva zemědělského trhu „Schau zuichi Markt“. V letních měsících se koná pravidelně jednou týdně vždy ve čtvrtek.

Aktivity v Westendorf


Všechny aktivity+
© Stephan Bannach
© Kitzbüheler Alpen - Brixental/Stephan Bannach
© Brixentaler Kochart

oblíbené ubytování v Westendorf


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

Příjezd Westendorf
Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Ihr Ziel: Schulgasse 2, Westendorf, Österreich

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!