Söll

V dialektech tyrolského Unterlandu (doslova nížiny) často uslyšíte výraz „Hoagascht“. Je prakticky nemožné jej přeložit – ať už do standardní němčiny, nebo jakéhokoli jiného jazyka – ale jedna věc je jistá: tam, kde probíhá „Hoagascht“, čekejte spoustu jídla, pití, zábavy, smíchu a zpěvu.

Vesnice Söll na úpatí pohoří Wilder Kaiser je dokonalým příkladem místa, kde si místní obyvatelé stále cení starých tradic, jsou na ně hrdí a rádi je sdílejí s návštěvníky z celého světa.

V případě tradic se může jednat o cokoli od pravidelných setkání v místním hostinci s popovídáním, smíchem a nezbytnými drby až po slavné průvody „Almabtrieb“, které se konají vždy v září. Almabtrieb je okázalá slavnost, při které jsou krávy, jenž byly od jara na horských pastvinách, přiváděny zpět do údolí. Pokud zvířata i jejich majitelé prožili léto bez nehod či zranění, mají krávy ve slavnostním průvodu hlavy ozdobené větvičkami a pestrobarevnými květinami.


Rodiny s dětmi by rozhodně měly navštívit hřiště Hexenwasser v Hochsöll, kde je k dispozici bezpočet atrakcí pro zvídavé mysli všech věkových kategorií.

Aktivity v SöllVšechny aktivity+
© Wilder Kaiser
© Wilder Kaiser
© Tirol Werbung/Bernd Uhlig
© TVB Wilder Kaiser/Peter von Felbert

oblíbené ubytování v Söll


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

Příjezd Söll
Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Ihr Ziel: Dorf 84, Söll, Österreich

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!