Schwaz

Městečko Schwaz v dolním údolí Inntal je kulturním centrem Silberregionu Karwendel. Díky dlouhé historii těžby mědi a stříbra se mu dodnes říká „stříbrné město".

Ve Schwazu, který leží v nadmořské výšce kolem 545 m na úpatí hory Kellerjoch, žije přibližně 13 000 obyvatel. Městečkem protéká řeka Inn a stále zde stojí celá řada budov z období středověku, kdy byl Schwaz centrem těžby mědi a stříbra. Zdejší farní kostel Maria Himmelfahrt se dvěma zvonicemi je největším gotickým kostelem svého druhu v Tyrolsku a jediným čtyřprostorovým svatostánkem v Evropě. Ve františkánském klášteře z 16. století si můžete prohlédnout sérii dochovaných gotických fresek. Vysoko na kopci nad městem se tyčí zámek Freundsberg, jehož mohutná věži je domovem muzea místní historie.

Kromě půvabného středověkého centra ve Schwazu rozhodně stojí za vidění slavné muzeum „Haus der Völker", planetárium Zeiss nebo hornické muzeum. V tomto muzeu se můžete vydat po stopách horníků, kteří v tomto kraji pracovali před staletími, a sestoupit do původních šachet ve stěží představitelné hloubce 800 metrů pod zemí. Pokud po takovém zážitku budete potřebovat malou nákupní terapii, pak zamiřte do obchodního centra Stadtgalerien. V okolním regionu je na výběr celá řada aktivit, jako například pěší turistika nebo jízda na horském kole. V zimních měsících se pak nabízí sáňkování a lyžování v Tuxských Alpách a pohoří Karwendel. V období adventu se ve městě konají široko daleko vyhlášené vánoční trhy. Schwaz pořádá také dva hudební festivaly: festival moderní hudby Klangspuren a festival Outreach pořádaný ve spolupráci s místní hudební akademií.

 

Ve Schwazu, který leží v nadmořské výšce kolem 545 m na úpatí hory Kellerjoch, žije přibližně 13 000…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Schwaz

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Münchnerstraße 11, Schwaz, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!