Neustift im Stubaital

Neustift v údolí Stubaital je jeden z nejtradičnějších turistických areálů v Tyrolských Alpách.Tato vesnice s více než 4.500 obyvateli se nachází v zadní části údolí Stubaital v nadmořské výšce 994 metrů.

Neustift im Stubaital v létě

  • V Neustiftu leží výchozí bod 120 km dlouhé vysokohorské trasy Stubaier Höhenweg, která Vás za 8 až 10 dní provede nádhernou chráněnou oblastí
  • Přímo v centru najdete lanovku Elfer, která vyveze turisty, cyklisty či piloty paraglidingu do výšky 1.780 metrů.
  • Známá chata Franz-Senn-Hütte – výchozí bod k více než 30 třítisícovkám - je pojmenována po zakladateli Alpského svazku. Tento tzv. „farář od ledovce“ je známý jako klíčová postava turismu v Tyrolsku: jako úkol si dal pomoci chudým horským zemědělcům přivydělat si díky turismu v Alpách.
  • Na ledovci Stubaier Gletscher si zažijete i v létě sněhu a můžete obdivovat krásnou zimní krajinu z vyhlídkové plošiny „Top of Tyrol“ v nadmořské výšce 3.210 metrů
  • Více než 500 možností ubytování Vás jistě uspokojí a navíc tu na vás čeká obrovský výběr restaurací. Je tu zastoupena prava tyrolská kuchyně stejne jako speciální kulinářské nabídky.

Neustift im Stubaital v zimě

  • Na ledovci Stubaier Gletscher se 110-ti kilometry sjezdovek – jedná se o největší ledovcový lyžařský areál v Rakousku – můžete lyžovat od října do června. Široká nabídka zahrnuje vyhlídkovou plošinu TOP OF TYROL se 360 stupňovým rozhledem, ledové věže na lezení, rodinné sjezdovky či tzv. BIG Family Ski-Camp – zařízeni pro rodiny s dětmi s vlastní školkou a restaurací pro děti.
  • V areálu Elfer a Neustift najdete sedm kilometrů sjezdovek. Na osvětlených sjezdovkách můžete lyžovat či sáňkovat i v noci.
  • K zimnímu vyvrcholení patří akce v Snowpark Moreboards Stubai Zoo na Stubaiském ledovci, ke které přijíždí snowboardisté i freerideři z celého světa.
  • Tato lyžařská oblast nabízí více než 500 možností ubytování. Od soukromích pokojů, přes horské chaty až po luxusní hotely tu najdete vše.
  • Navíc tu na vás čeká obrovský výběr restaurací. Je tu zastoupena prava tyrolská kuchyně stejne jako speciální kulinářské nabídky.

Aktivity v Neustift im StubaitalVšechny aktivity+
© Stubaier Gletscher/Andre Schönherr
© Mirja Geh
© Tirol Werbung/Markus Jenewein
© Stubai Tirol/Andre Schönherr
© Christoph Ascher

oblíbené ubytování v Neustift im Stubaital


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Neustift im Stubaital

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Dorf 3, Neustift im Stubaital, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!