Neustift im Stubaital

Neustift v údolí Stubaital je jeden z nejtradičnějších turistických areálů v Tyrolských Alpách.Tato vesnice s více než 4.500 obyvateli se nachází v zadní části údolí Stubaital v nadmořské výšce 994 metrů.

Neustift im Stubaital v létě

  • V Neustiftu leží výchozí bod 120 km dlouhé vysokohorské trasy Stubaier Höhenweg, která Vás za 8 až 10 dní provede nádhernou chráněnou oblastí
  • Přímo v centru najdete lanovku Elfer, která vyveze turisty, cyklisty či piloty paraglidingu do výšky 1.780 metrů.
  • Známá chata Franz-Senn-Hütte – výchozí bod k více než 30 třítisícovkám - je pojmenována po zakladateli Alpského svazku. Tento tzv. „farář od ledovce“ je známý jako klíčová postava turismu v Tyrolsku: jako úkol si dal pomoci chudým horským zemědělcům přivydělat si díky turismu v Alpách.
  • Na ledovci Stubaier Gletscher si zažijete i v létě sněhu a můžete obdivovat krásnou zimní krajinu z vyhlídkové plošiny „Top of Tyrol“ v nadmořské výšce 3.210 metrů
  • Více než 500 možností ubytování Vás jistě uspokojí a navíc tu na vás čeká obrovský výběr restaurací. Je tu zastoupena prava tyrolská kuchyně stejne jako speciální kulinářské nabídky.

Neustift im Stubaital v zimě

  • Na ledovci Stubaier Gletscher se 110-ti kilometry sjezdovek – jedná se o největší ledovcový lyžařský areál v Rakousku – můžete lyžovat od října do června. Široká nabídka zahrnuje vyhlídkovou plošinu TOP OF TYROL se 360 stupňovým rozhledem, ledové věže na lezení, rodinné sjezdovky či tzv. BIG Family Ski-Camp – zařízeni pro rodiny s dětmi s vlastní školkou a restaurací pro děti.
  • V areálu Elfer a Neustift najdete sedm kilometrů sjezdovek. Na osvětlených sjezdovkách můžete lyžovat či sáňkovat i v noci.
  • K zimnímu vyvrcholení patří akce v Snowpark Moreboards Stubai Zoo na Stubaiském ledovci, ke které přijíždí snowboardisté i freerideři z celého světa.
  • Tato lyžařská oblast nabízí více než 500 možností ubytování. Od soukromích pokojů, přes horské chaty až po luxusní hotely tu najdete vše.
  • Navíc tu na vás čeká obrovský výběr restaurací. Je tu zastoupena prava tyrolská kuchyně stejne jako speciální kulinářské nabídky.

Aktivity v Neustift im StubaitalVšechny aktivity+
© Stubaier Gletscher/Andre Schönherr
© Mirja Geh
© Tirol Werbung/Markus Jenewein
© Stubai Tirol/Andre Schönherr
© Christoph Ascher

oblíbené ubytování v Neustift im Stubaital


Hledat ubytování
Počet cestujících

Akce v Neustift im Stubaital

služby

Příjezd Neustift im Stubaital
Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Ihr Ziel: Dorf 3, Neustift im Stubaital, Österreich

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!