Ischgl

Původně odlehlá horská vesnice se proměnila v jeden z nejoblíbenějších resortů a středisek zimních sportů v Alpách. Lyžaři a snowboardisté se v Ischglu mohou těšit na skvěle upravené sjezdovky, ultramoderní infrastrukturu a širokou nabídku aktivit mimo sjezdovky.

Ještě před necelým stoletím malá vesnička Ischgl situovaná v nadmořské výšce 1376 metrů v tyrolském Paznaun poblíž švýcarských hranic žila téměř výhradně zemědělstvím. Místní obyvatelé byli tak chudí, že si nemohli dovolit dokonce ani postarat se o své vlastní děti a posílali je proto do Německa na práci jen za jídlo a stravu. Teprve s rozvojem cestovního ruchu po druhé světové válce se obec strategicky zasazená mezi pohořím Silvretta a skupinou Verwallgruppe postupně stala vyhledávaným cílem návštěvníků z evropských měst.  

Dnes je Ischgl jednou z vůbec nejoblíbenějších zimních sportovních destinací v Alpách, navzdory tomu si však stále uchovává své původní kouzlo. Hosty láká především oblíbený lyžařský areál s vynikajícími sjezdovkami, které obsluhuje síť ultramoderních lanovek. Ale to není zdaleka všechno, kromě lyžování se návštěvníci mohou těšit na krásnou přírodu, skvělé jídlo, vyhlášené wellness, nejrůznější akce a širokou nabídku aktivit mimo sjezdovky.   

Náš tip   

Karta Silvrettacard, kterou v letních měsících návštěvníci Ischglu získají zdarma ve svém ubytování, zajistí držitelům širokou škálu volných vstupů a slev na různé aktivity v regionu. Karta slouží mimo jiné jako bezplatná jízdenka na lanovky a do veřejné dopravy, umožňuje volný vstup do bazénů, apod. 

Ještě před necelým stoletím malá vesnička Ischgl situovaná v nadmořské výšce 1376 metrů v…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v IschglVšechny aktivity+
© Paznaun-Ischgl
© Paznaun-Ischgl
© Paznaun-Ischgl
© Paznaun-Ischgl

Oblíbené ubytování v Ischgl


Hledat ubytování

Počet cestujících

Akce v Ischgl

Příjezd Ischgl

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Eggerweg 4, Ischgl, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!