Innsbruck

Innsbruck nabízí vše, co byste čekali od živého, moderního města a navíc nevšední bonus: pouhých deset minut cesty vzdálené pohoří, které tvoří majestátní okolní panorama.

Obyvatelé Innsbrucku rádi tvrdí, že tyrolské hlavní město je jen trochu přerostlou vesnicí. S úsměvem tak vyjadřují hrdost i lásku ke svému domovu, který je pátým největším městem v Rakousku. A zároveň narážejí na skutečnost, že Innsbruck je dost malý na to, aby se ve městě dalo pohybovat pěšky a zároveň natolik velký, že se rozšiřuje směrem k vesnicím na svém okraji. Univerzitní město, ve kterém žije 30 000 studentů, má rozmanitou uměleckou scénu i bezpočet restaurací, které uspokojí širokou škálu chutí.

Nejen o víkendech, ale také ve všední den po skončení pracovní doby řada místních obyvatel skočí na své horské kolo a vyšlápnou k některé z chat na okolním pohoří, odkud se otevírají působivé výhledy na město. V zimě se klidně může stát, že se s někým přes den setkáte na sjezdovce a večer na téhož člověka narazíte třeba v opeře Tiroler Landestheater, nebo na tanečním parketu některého z klubů pod oblouky železničního viaduktu.

Innsbruck má všechno, co patří k modernímu městu a zároveň je natolik kompaktní, že vás místní lanovka za pouhých 10 minut vyveze z centra na horský svah.

Obyvatelé Innsbrucku rádi tvrdí, že tyrolské hlavní město je jen trochu přerostlou vesnicí…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Innsbruck


Všechny aktivity+
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Tirol Werbung/Bernhard Aichner

Oblíbené ubytování v Innsbruck


Hledat ubytování

Počet cestujících

Akce v Innsbruck

Ukázat více +
Příjezd Innsbruck

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Burggraben 3, Innsbruck, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!