Innsbruck

Sportovní a kulturní město Innsbruck se nachází ve výšce 574 m n.m. a nabízí jedinečnou kulturní a sportovní dovolenou.

Innsbruck v létě

 • Navštivte střed staroměsta Innsbrucku se svojí známou zlatou střechou, nádhernou ulicí Maria-Theresien-Straße a císařským zámkem Hofburg. Prohlédněte si nové muzeum Tirol Panorama, užijte si výhledu ze skokanského můstku Bergisel a nebo si vyjeďte moderní lanovkou Nordkettenbahn jen za dvacet minut do výšky 2000 mnm.
 • Ve vysokoalpinistickém pohoří se můžete projít pěšky, vyšlápnout si na nějaký vrcholek a nebo si vyjedete nahoru na horském či downhillovém kole. Dobře jištěni se také můžete vyšplhat vysoko do hor a užít si tak neuvěřitelného výhledu na hlavní město Tyrolska – město Innsbruck.
 • V létě vás očekává několik kulturních festivalů, jako jsou slavnostní hudební týdny -Festwochen der Alten Musik a nebo festival tance Innsbrucker Tanzsommer. Innsbrucké venkovní koncerty jsou zážitkem pro všechny milovníky dechové hudby.
 • Pro vaše ubytování můžete volit z 90 možností všech kategorií.
 • Po návštěve jedné ze 190 restaurací rozhodně nezůstanete hladoví a také si nenechte  ujít Innsbrucký noční život a zajděte do jednoho ze 60 podniků.
 • Navštivte známou pamětihodnost – zlatou střechu „Goldenes Dachl“,  císařský zámek Hofburg, architektonickou zvláštnost skokanský můstek Bergiselschanze, nové muzeum Tirol Panorama nebo se projděte nádhernou ulicí Maria-Theresien-Straße. Najdete tu originální obchody, nákupní centra, kavárny a krásné parky.

Innsbruck v zimě

 • V předvánočním období vás očekává několik vánočních trhů, které nabízejí vše přes tradiční ruční práce, moderní vánoční ozdoby, ale i skvělé tyrolské speciality na ochutnání.  Obvzláště oblíbený je u rodin s dětmi každoroční příjezd ježíška třetí adventní neděli, při kterém ježíška na cestě staroměstem doprovází andělíčci i pastevci.
 • Innsbruck je právem označován jako město sportu: pro aktivní je tu obrovská nabídka sportovních aktivit. Nedaleké lyžařské areály Patscherkofel stejně jako Nordkettenbahn nabízí vynikající podmínky pro nezapomenutelné zimní dny. Jen za dvacet minut se přímo z centra města dostanete do výšky 2000 mnm do lyžařského areálu na hoře Nordkette.
 • Také tu nechybí sportovní akce – třikrát se ve městě Innsbruck konaly zimní olympijské hry;  sáňkařský světový pohár se pravidelně koná v Innsbruck – Igls a při turnaji čtyř skokanských můstků  vždy v lednu měří své síly světově nejlepší skokani na lyžích.
 • Více než 90 možností ubytování všech kategorií se postarají o to, že se během vaší dovolené budete cítit jako doma.
 • A co by byl výlet do města bez ochutnání místní kuchyně? Mezi 190 restauracemi a 60 lokály najdete jistě to pravé.

Aktivity v Innsbruck


Všechny aktivity+
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Tirol Werbung/Bernhard Aichner

oblíbené ubytování v Innsbruck


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

Příjezd Innsbruck
Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Burggraben 3, Innsbruck

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!