Aurach bei Kitzbühel

Aurach leží pět kilometrů jižně od Kitzbühelu, domova legendární sjezdovky Hahnenkamm a na začátku údolí Jochbergtal, které se táhne až k Thurnskéhu průsmyku, jenž spojuje Tyrolsko a Salcbursko.

Obec je domovem jedenácti stovek obyvatel a řada z jich žije ve starých statcích zdobených krásnými freskami. Tato oblast je známá díky těžbě mědi v Kelchalmu, jejíž tradici začali psát první osadníci již v době před naším letopočtem. Těžba zde probíhala až do roku 1926, kdy byla uzavřena poslední důlní šachta. Jednou z hlavních atrakcí v Aurachu je zoopark Wildpark, kde žijí divoká zvířata ve svém přirozeném prostředí. Jde o největší zařízení tohoto druhu v celém Tyrolsku. V nadmořské výšce 1100 m mohou návštěvníci obdivovat „domácí“ alpskou faunu i exotičtější zvířecí druhy, jako např. lamy, jaky, alpaky nebo jeleny sika. Součástí Wildparku je také dětská kontaktní zoologická zahrada. Hustá síť turistických stezek a tras pro horská kola usnadňuje pohyb po okouzlující krajině kolem Kitzbühelu. Jedním z nejoblíbenějších výletních cílů je chata Oberkaseralm, odkud se otvírají úchvatné výhledy na pohoří Wilder Kaiser. Rodiny s dětmi mohou prozkoumat tematické turistické stezky, jako např. Kapellenweg nebo Erbhofweg. A pro milovníky zimních sportů je zde jen coby kamenem dohodil vzdálené proslulé lyžařské středisko Kitzbühel.

Obec je domovem jedenácti stovek obyvatel a řada z jich žije ve starých statcích zdobených krásnými…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Oblíbené ubytování v Aurach bei Kitzbühel


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Aurach bei Kitzbühel

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Hinterstadt 18, Kitzbühel, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!