Zillertal

Z širokého dna údolí ve výšce 500 m až do celoroční lyžařské oblasti na ledovci ve výšce 3.500 m nad mořem: Údolí Zillertal se představuje na svém začátku širokým dnem údolí, od Mayrhofenu až po Hintertux pak strmě stoupá.

Na svém začátku se prezentuje údolí Zillertal šitokým prosluněným dnem údolí, odbočuje u Jenbachu, 40 kilometrů východně od Innsbrucku, z údolí Inntal na jih a je lemováno na východě pohořím Kitzbühelské Alpy a na západě pohořím Tuxské Alpy. Na začátku formují prázdninový region obilná pole a šťavnaté louky, které jsou obklopeny mírně se zvedajícími úbočími. V údolí Zillertal, které se považuje za kolébku alpinských horolezců, zachovali farmáři až do dnešních dnů přírodě blízký systém chovu dobytka a zemědělské hospodaření – především kvůli typickým, chutným sýrům Heumilchkäse. Směrem na jih stoupá 40 kilometrů dlouhé údolí, ve kterém se nachází včetně bočních údolí 25 obcí, jen mírně. Teprve od Mayrhofenu, kde se údolí Zillertal rozvětvuje v úzké údolí Zemmtal, s horolezeckou vesničkou  Ginzling, a údolí Tuxertal, jde strmě nahoru. Korunu konce údolí tvoří ledovec Hintertuxer Gletscher. Lyžařská oblast na ledovci je zde celoročně otevřená – jako jediná v Rakousku. 

Výlety s parní lokomotivou a turistika v přírodním parku

Údolí  Zillertal patří k oblastem dodržujícím tradici a zároveň k zvláště aktivním oblastem Tyrolska s rozsáhlou nabídkou sportů od jízdy na horských kolech po rafting. Staré folklórní a lidové festivaly jako každoroční Gauderfest v  Zell am Ziller dokazují, že i přes moderní turistickou infrastrukturu se tradice dodržují. K tomu patří i svým způsobem Zillertalská dráha, moderní dopravní prostředek, která se občas provozuje s nostalgickými parními lokomotivami. Největší přírodní atrakcí je vysokohorský přírodní park Zillertalské Alpy, jeho 80 ledovců a početné třítisícové vrcholy s nejvyšší horou Hochfeiler (3.509 metrů). Oblast je nejenom z větší části nedotčená, ale hodí se zvláště pro turistiku a horolezectví. V zimě mají rekreanti kromě možnosti běhu na lyžích a zimní turistiky možnost volby lyžování mezi šesti rozmanitými lyžařskými oblastmi s více jak stovkami kilometrů na sjezdovkách

Von der familienfreundlichen Spieljochbahn am Taleingang bis zum Hintertuxer Gletscher auf  3.250 Metern Höhe – das Zillertal hat eine ganze Reihe vielfältiger Skigebiete im Angebot. Ob Anfängerpiste oder Harakiri-Abfahrt: Für jeden ist etwas dabei., © Tirol Werbung/Regina Recht
Eine Region, sechs Top-Skigebiete

Von der familienfreundlichen Spieljochbahn am Taleingang bis zum Hintertuxer Gletscher auf 3.250 Metern Höhe – das Zillertal hat eine ganze Reihe vielfältiger Skigebiete im Angebot. Ob Anfängerpiste oder Harakiri-Abfahrt: Für jeden ist etwas dabei.

© Zillertal Tourismus / Bernd Ritschel
© Zillertal Tourismus / André Schönherr
Herausforderungen für Groß und Klein – das bieten zum Beispiel der Abenteuer-Erlebnispark in Kaltenbach mit Naturhocheilgarten und Klettersteig sowie der Hochseilgarten Gerlos, dessen 45 Stationen bis zu 15 Meter hoch in den Bäumen zu bewältigen sind., © Archiv Mayrhofen/Florian Schüppel
Für den Nervenkitzel: Kletter- und Abenteuerparks

Herausforderungen für Groß und Klein – das bieten zum Beispiel der Abenteuer-Erlebnispark in Kaltenbach mit Naturhocheilgarten und Klettersteig sowie der Hochseilgarten Gerlos, dessen 45 Stationen bis zu 15 Meter hoch in den Bäumen zu bewältigen sind.

Warum die herrliche Gipfelwelt der Tuxer und Zillertaler Alpen nicht einfach mal aus dem Autofenster genießen? Die Zillertaler Höhenstraße macht's möglich. Die schmale Bergstraße verläuft oberhalb der Baumgrenze auf bis zu 2.100 Metern Höhe., © Zillertal Tourismus/blickfang photographie
Über der Baumgrenze: Zillertaler Höhenstraße

Warum die herrliche Gipfelwelt der Tuxer und Zillertaler Alpen nicht einfach mal aus dem Autofenster genießen? Die Zillertaler Höhenstraße macht's möglich. Die schmale Bergstraße verläuft oberhalb der Baumgrenze auf bis zu 2.100 Metern Höhe.

obce v oblasti

oblíbené ubytování v Zillertal


Všechny hotely v Zillertal
Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

Příjezd Zillertal

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Bundesstraße 27d, Schlitters

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!