Zillertal

Z širokého dna údolí ve výšce 500 m až do celoroční lyžařské oblasti na ledovci ve výšce 3.500 m nad mořem: Údolí Zillertal se představuje na svém začátku širokým dnem údolí, od Mayrhofenu až po Hintertux pak strmě stoupá.

Na svém začátku se prezentuje údolí Zillertal šitokým prosluněným dnem údolí, odbočuje u Jenbachu, 40 kilometrů východně od Innsbrucku, z údolí Inntal na jih a je lemováno na východě pohořím Kitzbühelské Alpy a na západě pohořím Tuxské Alpy. Na začátku formují prázdninový region obilná pole a šťavnaté louky, které jsou obklopeny mírně se zvedajícími úbočími. V údolí Zillertal, které se považuje za kolébku alpinských horolezců, zachovali farmáři až do dnešních dnů přírodě blízký systém chovu dobytka a zemědělské hospodaření – především kvůli typickým, chutným sýrům Heumilchkäse. Směrem na jih stoupá 40 kilometrů dlouhé údolí, ve kterém se nachází včetně bočních údolí 25 obcí, jen mírně. Teprve od Mayrhofenu, kde se údolí Zillertal rozvětvuje v úzké údolí Zemmtal, s horolezeckou vesničkou  Ginzling, a údolí Tuxertal, jde strmě nahoru. Korunu konce údolí tvoří ledovec Hintertuxer Gletscher. Lyžařská oblast na ledovci je zde celoročně otevřená – jako jediná v Rakousku. 

Výlety s parní lokomotivou a turistika v přírodním parku

Údolí  Zillertal patří k oblastem dodržujícím tradici a zároveň k zvláště aktivním oblastem Tyrolska s rozsáhlou nabídkou sportů od jízdy na horských kolech po rafting. Staré folklórní a lidové festivaly jako každoroční Gauderfest v  Zell am Ziller dokazují, že i přes moderní turistickou infrastrukturu se tradice dodržují. K tomu patří i svým způsobem Zillertalská dráha, moderní dopravní prostředek, která se občas provozuje s nostalgickými parními lokomotivami. Největší přírodní atrakcí je vysokohorský přírodní park Zillertalské Alpy, jeho 80 ledovců a početné třítisícové vrcholy s nejvyšší horou Hochfeiler (3.509 metrů). Oblast je nejenom z větší části nedotčená, ale hodí se zvláště pro turistiku a horolezectví. V zimě mají rekreanti kromě možnosti běhu na lyžích a zimní turistiky možnost volby lyžování mezi šesti rozmanitými lyžařskými oblastmi s více jak stovkami kilometrů na sjezdovkách

Na svém začátku se prezentuje údolí Zillertal šitokým prosluněným dnem údolí, odbočuje u Jenbachu, 40 kilometrů východně od Innsbrucku, z údolí Inntal…

Přečtěte si vícezobrazit méně
© Zillertal Tourismus  Carolin Nitzsche
© Zillertal Tourismus / Tom Klocker
© Mayrhofener Bergbahnen
© Zillertal Tourismus / Kevin Ilse

obce v oblasti

Oblíbené ubytování v Zillertal


Všechny apartmány v Zillertal Všechny hotely v Zillertal

Hledat ubytování

Počet cestujících

Akce v Zillertal

Příjezd Zillertal

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Bundesstraße 27d, Schlitters, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!