Tux

Co všechno se může skrývat v názvu obce? Když jméno „Tux“ uslyší Američané, vybaví se jim smoking (tuxedo). Ovšem častí návštěvníci Tyrolska stejně jako místní obyvatelé dobře vědí, že Tux je obec v údolí Tuxtal a domov proslulého lyžařského střediska Hintertux Gletscher, kde se lyžuje skutečně celý rok.

Výraz „Tux“ má řadu různých významů podle toho, kde žijete a jaké jsou vaše zájmy. Lidé z IT oborů si pravděpodobně vybaví malého kulatého tučňáka, který tvoří logo operačního systému Linux. Američané si zase představí smoking. Ovšem častí návštěvníci Tyrolska stejně jako místní obyvatelé dobře vědí, že Tux je vesnice v údolí Tuxtal, které u Mayrhofenu odbočuje směrem na jihozápad od údolí Zillertal. Angličtináře jistě bude zajímat, že „Tuxer" zde v Tyrolsku neznamená elegantní pánský oděv, ale silný a odolný svetr z šedé lodyhy, který je již odpradávna nedílnou součástí tradičního oděvu zdejších mužů.

První osadníci přišli do údolí Tuxtal přes hřeben Tuxer Joch z údolí Schmirntal již v době kamenné a některá vysokohorská zemědělská hospodářství jsou v provozu dlouhá staletí. Prudký rozvoj lyžování spojený s výstavbou lanovek a vleků přivedl do této oblasti návštěvníky, kteří dnes mohou využívat věčný ledovcový ráj - ledovec Hintertux je přístupný lyžařům a snowboardistům skutečně po celý rok.

Výraz „Tux“ má řadu různých významů podle toho, kde žijete a jaké jsou vaše zájmy…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Tux


Všechny aktivity+
Ledovcové dobrodružství, © Tirol Werbung/Verena Kathrein
Ledovcové dobrodružství
Jeskyně hluboko pod zemí, © Tux-Finkenberg
Jeskyně hluboko pod zemí
Majestátní ledovec, © Tirol Werbung/Regina Recht
Majestátní ledovec
Božská ochrana, © Tux-Finkenberg
Božská ochrana

Oblíbené ubytování v Tux


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Tux

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Tux im Zillertal, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!