St. Johann in Tirol

St. Johann v údolí Leukental je již od pradávna živým a bohatým obchodním centrem, které se v průběhu uplynulých staletí rozvíjelo díky zdejšímu těžebnímu průmyslu. Dnes toto významné tržní město představuje symbolické bušící srdce celého regionu.

Rovných 30 metrů vysoká věž pivovaru Huber Bräu v St. Johann in Tirol je nepřehlédnutelná a slouží jako skvělý navigační bod pro návštěvníky se špatným orientačním smyslem. Zde, vysoko nad centrem města, můžete ochutnat mnoho různých piv z rodinného pivovaru, jehož historie se píše již tři staletí. Přitom si užijete uvolněnou atmosféru, která je pro tento region na východě Tyrolska typická. Věž je zároveň rozhlednou, odkud se otvírají velkolepé výhledy na okolní krajinu a mírně zvlněné kopce údolí Leukental mezi pohořím Kaisergebirge a mohutným Kitzbüheler Horn.

Obyvatelé St. Johannu, který je v místním dialektu známý jako „Sainihåns“, jsou na své malé tržní město velmi hrdí. Návštěvníci by si proto měli vzít k srdci tento lingvistický tip: při vyslovování jména St. Johann je třeba klást důraz na druhou slabiku. „St Johánn“ je již od pradávna živým a bohatým obchodním centrem, jenž se v průběhu uplynulých staletí rozvíjelo díky zdejšímu těžebnímu průmyslu. Prvními místními horníky byli Keltové, kteří zde těžili měď již ve 4. století před naším letopočtem. Od raného novověku až do 18. století bylo město známé svými bohatými stříbrnými doly, z jejichž výnosu se financovala výstavba místního kostela se dvěma věžemi i mnoha skvostných domů v historickém centru.

Aktivity v St. Johann in Tirol
Všechny aktivity+
© Florian Mitterer
© Hannes Dabernig
© Kitzbüheler Alpen Marketing/Marco Felgenhauer
© Reinhold Embacher

oblíbené ubytování v St. Johann in Tirol


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

Příjezd St. Johann in Tirol

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Poststraße 2, St. Johann in Tirol

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!