St. Johann in Tirol

St. Johann v údolí Leukental je již od pradávna živým a bohatým obchodním centrem, které se v průběhu uplynulých staletí rozvíjelo díky zdejšímu těžebnímu průmyslu. Dnes toto významné tržní město představuje symbolické bušící srdce celého regionu.

Rovných 30 metrů vysoká věž pivovaru Huber Bräu v St. Johann in Tirol je nepřehlédnutelná a slouží jako skvělý navigační bod pro návštěvníky se špatným orientačním smyslem. Zde, vysoko nad centrem města, můžete ochutnat mnoho různých piv z rodinného pivovaru, jehož historie se píše již tři staletí. Přitom si užijete uvolněnou atmosféru, která je pro tento region na východě Tyrolska typická. Věž je zároveň rozhlednou, odkud se otvírají velkolepé výhledy na okolní krajinu a mírně zvlněné kopce údolí Leukental mezi pohořím Kaisergebirge a mohutným Kitzbüheler Horn.

Obyvatelé St. Johannu, který je v místním dialektu známý jako „Sainihåns“, jsou na své malé tržní město velmi hrdí. Návštěvníci by si proto měli vzít k srdci tento lingvistický tip: při vyslovování jména St. Johann je třeba klást důraz na druhou slabiku. „St Johánn“ je již od pradávna živým a bohatým obchodním centrem, jenž se v průběhu uplynulých staletí rozvíjelo díky zdejšímu těžebnímu průmyslu. Prvními místními horníky byli Keltové, kteří zde těžili měď již ve 4. století před naším letopočtem. Od raného novověku až do 18. století bylo město známé svými bohatými stříbrnými doly, z jejichž výnosu se financovala výstavba místního kostela se dvěma věžemi i mnoha skvostných domů v historickém centru.

Rovných 30 metrů vysoká věž pivovaru Huber Bräu v St. Johann in Tirol je nepřehlédnutelná a slouží jako…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v St. Johann in Tirol
Všechny aktivity+
© Mirja Geh
Již déle než 300 let přitahuje návštěvníky malá poustevna Maria Blut. Sr. Wilbirg situovaná uprostřed lesa. Pokud sem zamíříte, můžete se i dnes těšit na vřelé přivítání a šálek čaje., © Florian Mitterer
Naprostý klid a mír

Již déle než 300 let přitahuje návštěvníky malá poustevna Maria Blut. Sr. Wilbirg situovaná uprostřed lesa. Pokud sem zamíříte, můžete se i dnes těšit na vřelé přivítání a šálek čaje.

Zatímco ve Švédsku se jezdí slavný „Wasalauf", St. Johann každoročně pořádá „Koasalauf" – jeden z největších běžkařských závodů v Evropě s hromadným startem, který pravidelně přiláká kolem 2000 závodníků z celého světa., © Kitzbüheler Alpen Marketing/Marco Felgenhauer
Připravit, pozor, teď!

Zatímco ve Švédsku se jezdí slavný „Wasalauf", St. Johann každoročně pořádá „Koasalauf" – jeden z největších běžkařských závodů v Evropě s hromadným startem, který pravidelně přiláká kolem 2000 závodníků z celého světa.dozvědět se více
Kostel svatého Mikuláše ve čtvrti Weitau je domovem unikátního kousku tyrolské historie – jediného dochovaného gotického skleněného okna. Neznámý místní umělec ho vytvořil někdy kolem roku 1480., © Reinhold Embacher
Weitau

Kostel svatého Mikuláše ve čtvrti Weitau je domovem unikátního kousku tyrolské historie – jediného dochovaného gotického skleněného okna. Neznámý místní umělec ho vytvořil někdy kolem roku 1480.

Oblíbené ubytování v St. Johann in Tirol


Hledat ubytování

Počet cestujících

Akce v St. Johann in Tirol

Příjezd St. Johann in Tirol

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Poststraße 2, St. Johann in Tirol, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!